Премиерът на Великобритания Тереза Мей ще направи промени в кабинета си в понеделник (8 януари). В резултат някои висши служители вероятно ще напуснат управлението, посочва се в съобщения на британски медии, цитирани от европейското онлайн издание Politico.
Най-висшите членове на кабинета на Май - британският секретар Дейвид Дейвис, канцлерът Филип Хамънд, външният министър Борис Джонсън и вътрешният министър Амбър Ръд, се очаква да не бъдат засегнати.
Други високопоставени членове обаче се изправят пред риск да бъдат отстранени, включително Грег Кларк, министърът на икономиката, енергетиката и индустриалната стратегия, председателят на Консервативната партия Патрик Маклафлин, лидерът на общините Андреа Лийдсъм и министърът на образованието Джъстийн Грийнинг.
Тереза Мей вече преосмисли висшия си екип миналия месец, когато принуди де факто заместник министър-председателя Деймиън Грийн да подаде оставка в светлината на констатациите, че е излъгал властите в полицейско разследване за изтеглена на работния му компютър порнография.
Очаква се министър-председателят да назначи министъра на здравеопазването Джеръми Хънт на мястото на Грийн като първи държавен секретар, съобщава британският в. Guardian. Това обаче може и да бъде отложено заради кризата в здравеопазването в страната.
Във вторник промените ще продължат със средните и по-младшите министерски постове. Очакват се повишения за по-млади депутати, които ще заемат постове в правителството, съобщават вестниците на Острова, като цитират източници от Даунинг стрийт.
Промените са насочени към „оживяване“ на Консервативната партия със свежи и по-разнообразни лица, включително повече жени, на министерско ниво.
Преди Грийн правителството на Мей напуснаха министърът на отбраната Майкъл Фалън и на международното развитие Прити Пател, припомня Politico.


След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Все повече хора си правят пластични операции, за да приличат на генерирани от ИИ
Защо децата са все по-жестоки?
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Български учени разработват екосъобразен метод за рециклиране на соларни панели
Цените на акциите в света се движат в синхрон с ръста на БВП, а той е под натиск
Русия ще усеща с години недостига на работници, породен от войната
Енергийният шок от Иран захранва бума на ВЕИ и електрификацията
Атаката срещу ОАЕ показва уязвимостта на ядрените централи по време на война
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
Парното през лятото спасява двигателя от основен ремонт
Kia Niro остава само пълен хибрид в Европа
Ако Никс станат шампиони, Тимъти Шаламе ще предложи брак на Кайли Дженър
Оливия Родриго направи кукленските рокли хит
Звезда на Тунис аут от световното, баща му го наказал
Щамът на ебола Бундибуджио в Конго е рядък, няма лечение