Транзитът на руски газ за страните от ЕС и Молдова през територията на Украйна е намалял със 7,2 на сто (-6,7 милиарда куб. метра) през 2018 година до 86,8 милиарда куб. метра, съобщи пресслужбата на Укртрансгаз, цитирана от ТАСС и БТА.
През 2018 година в подземните газохранилища (ПГХ) е бил зареден 6,5 процента повече природен газ, отколкото през предходната година - общо 9,8 милиарда куб. метра. От януари до декември от ПГХ са източени 10,6 милиарда куб. метра газ, което е с 6516 процента повече спрямо 2017 година.
Към 1 януари 2019 година в ПГХ на Украйна са заредени 13,8 милиарда куб. метра газ, което е с 6,1 на сто спрямо миналата година.
По данни на Укртрансгаз през 2018 година вносът на газ е бил само от страни от ЕС. За цялата година са доставени 10,6 милиарда куб. метра газ от Словакия (61 на сто), газът от Унгария е бил 32 на сто, а от Полша 7 на сто. Това е с 24,8 процента по-малко от вноса на газ от ЕС през предходната година, отбелязва компанията.
Срокът на действие на договора от 2009 година за транзит на руски газ за ЕС през Украйна изтича на 1 януари 2020 година.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
преди 7 години " Който копае гроб другиму, сам пада в него! " ...хайде заривай ги тези американци и да приключваме. А украинците ли, те вече са под земята! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Който копае гроб другиму, сам пада в него!Мъйна отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години е тъй ше е тя и туй ше е то ... затихващи функции на тръбата през украйна . отговор Сигнализирай за неуместен коментар