Повечето от основните индекси на европейските борси приключиха днешната сесия с минимални понижения, след като в сряда вечерта кабинетът на британския премиер Тереза Мей оцеля след вод на недоверие, съобщава CNBC.
Инвеститорите продължиха да наблюдават с тревога и слабите икономически данни от Китай, където продължават да се увеличават симптомите на забавянето на втората по големина икономика в света.
Паневропейският индекс Stoxx 600 прибави 0,04% към стойността си като завърши деня на равнище от 350,73 пункта.
Германският показател DAX отбеляза понижение от 0,12% до 10 918,62 пункта, докато британският измерител FTSE отчете спад от 0,40 на сто до 6834,92 пункта.
Книжата на петролната и газова компания от Острова BP поевтиняха с 0,57 на сто, докато тези на веригата магазини Tesco изтриха 0,59% от стойността си.
Във Франция бенчмаркът CAC зачеркна 0,34% от стойността си и завърши сесията на ниво от 4794,37 пункта.
Френската банка Societe Generale обяви днес, че резултатите ѝ за четвъртото тримесечие ще бъдат засегнати от трудните пазарни условия и влиянието на някои продажби на активи, докато кредиторите по света се борят с волатилността на финансовите пазари.
еу
Акциите на кредитора поевтиняха с 5,66% на фона на тази новина в 19:00 ч българско време.
Днес следобед лидерът на Камарата на общините във Великобритания Андреа Лийдсъм заяви, че парламентът ще обсъди и гласува „План Б“ на премиера Тереза Мей за излизането на страната от рамките на Европейския съюз (ЕС) на 29 януари.
След като споразумението на Мей с Брюксел беше отхвърлено от парламента по-рано тази седмица, Лийдсъм заяви, че премиерът планира да направи официално предложение и изявление за следващите си стъпки в понеделник.
„Целодневен дебат върху предложението ще се проведе във вторник, 29 януари“, каза Лийдсъм пред парламента.
Междувременно се появиха съобщения, че е възможно премиерът да насрочи дата за повторно гласуване в британския парламент на своята сделка с Брюксел, но все още няма официално потвърждение за това.


Хиляди протестираха в Румъния против корупцията
Румен Радев на Ханука: Да помним поуките от миналото
Мехмед Дикме предрича сблъсък между Борисов и Пеевски
Киселова каза в прав текст кое е съборило кабинета
Ива Митева: ИТН прекрачиха една граница, от която няма връщане назад
Рекордна цена на медта: Идва криза в предлагането точно когато пристига AI бумът
Нещата не вървят добре за Netflix и Елисън в битката им за Warner Bros.
Как Toyota се оказа изключение от тенденцията в Китай
Защо Тайланд и Камбоджа продължават да водят една и съща война
Украйна предлага да се откаже от исканията си за членство в НАТО
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Николай Станчев: Животозастраховането е в застой
Житейските стресови събития са сред най-честите фактори, отключващи депресията
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?