Преди няколко часа, точно преди полунощ, европейските политически командири подновиха усилията си да превърнат тези новаторски европейски избори в нова властова инфраструктура. Резултатите са толкова еднозначни, че всички съблюдатели на политическото статукво заекваха при обясненията си. Консерваторите от ЕНП (под 24%) и Социалдемократите (около 20%) загубиха толкова много гласове, че топ кандидатите им автоматично изглеждат като топ губещи. Мнозинството бе изтрито.
Във Франция Марин Льо Пен и нейната крайнодясна формация „Национален фронт“ победи центристката формация LREM, водена от президента Еманюел Макрон.
Ясното заключение: либералите и Зелените, от една страна, и десните популисти, от друга страна, печелят grosso modo (в общи линии, от латински, б. ред.), което допълнително усложнява положението. Във Франция поляризацията се вижда най-добре, в крайна сметка Марин Льо Пен спечели със своя 23-годишен водещ кандидат със съвсем малко гласове срещу президента Макрон (23,5 срещу 22,5%). Въпреки всички изненади и проблеми, една от старите мъдрости на командира Ханибал остава: „Или ще намерим път, или ще направим такъв".
В крайна сметка скоро ще видим сериозно пазарене, което едва ли ще вкара Мишел Барние или Маргрете Вестагер в кабинета на председателя на Европейската комисия, нито смелия водач на политкомпании Манфред Вебер. Неговите претенции за лидерство бяха окрилени на фона на историческото лошото представяне на консервативния блок в Германия (28,9%).
С оглед на заседаващите от вторник глави на правителствата на ЕС по-скоро нарастват шансовете на ръководителя на Бундесбанк Йенс Вайдман да стане президент на Европейската централна банка. Но ако търсите истинския победител в този политически дебат, ще завършите с Европа и демокрацията. Сравнително високата избирателна активност говори най-добре.
Вижте още във видеото!


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
преди 6 години А кога политическо управление на либерали и зелени НЕ е предизвиквало пълен крах след който на власт идва някакъв тиранин психопат?Имате твърде фалшиви очаквания от управлението на хомосексуалните социопати. Да видим кого ще обвините този път за следствията от собствените ви грешки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години не това не е според мен... единственото което си разбрал от целия пост е че си нискочел гамен !Като цяло спора с теб е безсмислен, твърде необразован и нискоинтелигентен и комплексиран си за да разбереш каквото и да е отвъд линията на омразата! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Езикът който използваш, невъзможността да спориш без да обиждаш, лъжите ти за масови кланета и изнасилвания - с подобни постове трудно ще ме убедиш, че си представител на "нормалните" хора. По-вероятно бих те определил като социопат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Тоест - според тебе: ако някой обича родината и тя да остане родина не неговия народ, а не орди нигъро-талибани да взривяват бомби, да колят и изнасилват по улиците, то той е: "нискочел гамен с нацистка униформа"? Е, според мене пък: такива като тебе са национални изменници и предатели !!! Кои са тия "нормални хора според тебе? Яловата меркел, лудата мей, извратенецът макарон и летящият из конячените галактики алкохолен дегeнерат юнкер? А и отсега се оформят бъдещите коалиции - борбата ще е между всевъзможните *** и изменници от една страна и нормалните хора от друга... защото разклатените народняци и социалисти вече изявиха готовност и за противоестествена коалиция помежду си дори, също така с разпрани розави либерали и екоталибани - само не и с нормалните хора в Европа, които обичат своята родина !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години https://***.segabg.com/touche/tush-05282019 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години и кво е победила Европа ? че сме вкарали повече крайно десни и крайно леви, вместо центристи и нормални хора?от едната страна нискочели гамени с нациски униформи от другата изнежени папагалиСега решенията ще се взимат още по трудно и бавно и хората ще са още по недоволни на слеващите избори. отговор Сигнализирай за неуместен коментар