Германската авиокомпания Germanwings отмени 60 полета и през втория ден от тридневната стачка, свикана от синдиката на стюардите и стюардесите Ufo, предаде БТА.
Вчера, когато започна протестът, също бяха анулирани 60 полета.
Обслужването на летище "Кьолн-Бон" е особено силно засегнато от стачката, а на летищата в Берлин, Дюселдорф и Мюнхен също има отменени полети.
Очаква се по новогодишните празници да не бъдат изпълнени 180 полета от разписанието, повечето от които вътрешни. От общо 1200 полета в периода на тридневната стачка над 1000 ще бъдат извършени по график, информира авиокомпанията.
Germanwings извършва полети за нискотарифното дъщерно дружество Eurowings на Lufthansa.
Germanwings дава работа на около 1400 души, които обслужват полетите на Eurowings, а 800 от тях са кабинен персонал.
Профсъюзът иска да има отделен колективен договор за заетост при непълно работно време за кабинния персонал на Germanwings. Компанията предлага на дъщерното дружество схема, съответстваща на политиката на Lufthansa на непълно работно време, която тя описва като най-добрата в сектора.
Мнозинството от кабинния персонал на Germanwings са жени, някои от които желаят да преминат от пълно работно време на непълно по семейни причини. Germanwings отхвърля подобни искания в някои случаи, а това води до негодувание на служителите, отбелязва БТА.
При все това компанията заяви, че през 2019 година са били удовлетворени "почти всички" молби за непълно работно време от 800 стюардеси, като само 11 искания са отказани "по оперативни причини".
Синдикатът Ufo обаче иска повече разяснения около политиката на непълно работно време. Той отхвърля колективното споразумение за работна заплата на непълно работно време на Lufthansa, тъй като то съдържа съществени слабости.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 2
Уенди Шърман: Иран може да контролира Ормузкия проток завинаги
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Новолунието в Лъв променя живота на част от зодиите
Епидемията от ебола в ДР Конго може да стане най-смъртоносната в историята
Лицензът за дружествата на "Лукойл" у нас е удължен до 29 октомври
22-годишна жена загина при катастрофа на Околовръстния път в София