Здравето на руския опозиционен лидер Алексей Навални се подобрява, след като бе направен опит да бъде отровен, въпреки че не очаква пътят към пълното възстановяване да бъде кратък.
Това заяви той в публикация в Instagram, в която също така благодари на лекарите в германската болница, където е настанен, съобщава Bloomberg.
Близо месец, след като се почувства зле в самолет напът за Москва, Навални вече успява да разпознава хора и да помни думи. Въпреки това той все още не може да изпълнява сам задачи като това да използва телефона си или да си сипе чаша вода.
„Неотдавна аз не можех да разпознавам хора и не разбирах как да вървя“, се казва в публикацията от профила на Навални. „Също така не знаех как да изразявам ужаса си и затова просто мълчах“, се посочва още.
Това е втора публикация на опозиционера от тази седмица. В пост във вторник – първият след покушението, той написа, че вече диша самостоятелно и може да става от леглото си за кратко.
Тогава неговата говорителка Кира Ярмуш заяви, че той възнамерява да се върне в Русия въпреки случилото се. Той бе отведен в Германия за лечение заради опасения за здравето му, ако остане в руска болница.
Инцидентът стана и причина за ново влошаване на отношенията между Русия и Европа. Властите в Германия установиха, че Навални е бил отровен с химикала новичок и поискаха разследване на инцидента в Русия. Кремъл обаче отрече да има данни за отравянето на опозиционера. При направени изследвания в Русия не бяха открити следи от отровно вещество.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
преди 5 години бе то и ти злоупотребяваш с ръчния труд , ама кво да правиш друго ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години горе долу така се получава... основната причина и при двата случая е злоупотребата с алкохол.. те с водка, ти с ракия!... тук уцели! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Тебе па кой те пита нещо? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Дарагой мypзилаж, колкото и да се напиняте, ясно е кой трови в новичок.Вместо да се занимвате да "доказвате" измишльотините си, хванете посъберете някоя стотинка за вашите друзя от руските деревни, че минималната заплата е 270 лв.То и вие нямате, ама поне компоти може да пратите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Това е все едно аз в къщи да имам 100 запалки, но най-упорито да се опитвам да си запаля цигарата с единствената, която не работи отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Интересни хора са руснаците. Една отрова има на тоя свят дето не работи и те използват само нея отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Не зная наистина - Навални лекар ли е по професия, та си прави прогнози за здравословното състояние? Вече гледаме четвърта серия на този водевил с новичок. Най-интересното и хубавото е, че никой не умира. А както сме чували за силата му, странно е това.Те пък руснаците нямат фантазия- толкова отрови и начини на "елиминиране" има, те са се хнавали за тови новичок. Жалко, че нямаме възможност да питаме някой от "излекуваните" за подробности. Все ги изпращат някъде, където са недостъпни. Защо ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Лавров рубит правду о Навальном + мнение немцевhttps://***.youtube.com/watch?v=-f_UuaCaGr8 отговор Сигнализирай за неуместен коментар