Турция смята да продължи изпитанията на купените от Русия зенитно-ракетни системи С-400 независимо от позицията на САЩ по този въпрос, заяви днес турският президент Реджеп Тайип Ердоган пред журналисти след петъчната молитва, предадоха ТАСС и Ройтерс.
"Информацията за изпитанията е вярна. Подходът на САЩ не ни засяга, ние няма да ги питаме. Гърция има С-300, питат ли я САЩ за това? Не. Изпитанията на С-400 ще продължат и ние уверено ще вървим по своя път", каза президентът.
На 16 октомври Турция извърши изпитания на системите С-400 край град Синоп на брега на Черно море. Във връзка с това Вашингтон изрази надежда, че Анкара няма да въведе на въоръжение руските системи, и предупреди, че в противен случай я чакат сериозни последици.
Турция е първата страна от НАТО, купила руски системи С-400. Договорът за покупката беше подписан през 2017 г.
(БТА)


18-годишен уби чичо си с кол
От 9 август цените на финансовите услуги остават само в евро
Румъния: Радарите ни не са засекли дрона преди експлозията в България
МО: Дронът край Кардам най-вероятно е "Майя" и е широко използван от Украйна
Водородната икономика е в упадък, но не е мъртва
Тръмп допринася за златна ера на възобновяемата енергия в САЩ
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
Заплахата от Ел Ниньо може да доведе до по-скъпи боровинки
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
УЕФА наложи 23 000 евро глоба на Левски
Последен ден на цените в лева и евро: Потребители усещат поскъпване на храните
Убийство след семеен конфликт: 18-годишен е задържан в Странско
Пожарът край Асеновград обхвана над 6000 декара, вече е овладян
преди 5 години Бея както е тръгнал, скоро лиричката може да гони 5 рубли...:))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар