Опозицията има право и на една трета от времето, посветено на политиката в контролирани от държавата медии, което означава значително повишена видимост.
Партията настоява, че решението ѝ да остане извън правителството не е политически трик. Мелони казва в писмен коментар за Politico, че нейната цел е да бъде „патриотична опозиция ..., която оценява предложенията на правителството без пристрастия и настоява за намеса по приоритети“, които включват работни места, данъци, пандемия и управление на миграцията.
„Ние не сме в опозиция заради политическо предимство, а поради убеждение“, казва и Федерико Моликоне, който служи като сенатор на партията. „Ако една трета от италианците са категорично в полза на Драги, ние даваме глас на повечето италианци, които имат притеснения“, допълва той.
Ролята на „Братя на Италия“ в опозиция е всичко друго, но не и полезна за „Лига“ и вкарва Салвини в неудобното положение да се опитва да се задържи с единия крак в правителствения лагер, а с другия – в опозиция. „Лига“ в крайна сметка се въздържа да одобри мерките, предварително договорени в рамките на управляващата коалиция, и започна петиция срещу комендантския час на правителството.
От началото на новото правителство напрежението между Мелони и Салвини остава високо. Салвини отказва да се откаже от контрола върху комисията по разузнаване в парламента. Мелони се опитва да раздели правителството, като даде гласове напред за вдигане на полицейския час и иска вот на недоверие за министъра на здравеопазването Роберто Сперанса.
Тай като сезонът на летните мигрантски лодки, акостиращи по брега на Италия, започна ударно, което допълнително ще тества способността на Салвини да съгласува ролята си в правителството с популистките си инстинкти. Мелони отговори на увеличението на мигрантския с призиви за незабавна морска блокада, а Салвини можеше само да поиска среща с Драги.
Междувременно изглежда, че Мелони прави по-големи набези от крайнодесния спектър към центъра. Новата автобиография е част от преобразяването ѝ, за да смекчи имиджа ѝ и да привлече жени избиратели, като акцентира върху трудното ѝ детство без баща и проблемите ѝ с фертилитета.
За някои анализатори конфликтът в десния съюз е само политически театър, който ще спре преди изборите. Очертава се ранен тест дали партиите могат да се разберат отново - те трябва да изберат съвместни кандидати за местните избори в големите градове през есента, по-специално за Рим.
Най-удобно за съюзниците на Мелони е самата тя да се кандидатира. Тя обаче отхвърля тези молби, защото смята, че това е опит да бъде отстранена от по-значимото състезание – националното.
Засега „Лига“ води в анкетите, но по настоящата траектория може да бъде изпреварена от „Братя на Италия“ до края на годината. Салвини ще бъде под натиск да се придържа към споразумението в рамките на алианса и да позволи на Джорджа Мелони да заеме ръководната позиция.


Морското научно общество ще придобие нов изследователски кораб
Община Варна внедрява иновативна програма за когнитивно развитие в предучилищна възраст
Проф. Милен Балтов е новият председател на Морското научно общество
Алеку Тома и Рован Ван Скарен станаха почетни професори на ВВМУ във Варна
Пьотр Нестеров е на полуфинал на двойки в Италия
Върховният съд в САЩ единствен се опитва да си върши работата
Космическата индустрия търси следващото поколение инженери в България
Латвия ще работи по защита от дронове с Украйна, част 3
Латвия ще работи по защита от дронове с Украйна, част 2
Латвия ще работи по защита от дронове с Украйна, част 1
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Русия ще продължи да модернизира ядрените си сили, задава се "Сармат"
Черепът на средновековна светица беше откраднат от църква в Чехия
Слънчево ще е утре до обяд, след това ще превали
Добруджа удари Славия като гост в битка за оцеляване
Радев, БНБ: Икономическата стабилност зависи от финансовата дисциплина