Европейският самолетостроител Airbus защити позицията си на най-голям производител на самолети в света за трета поредна година. През 2021 г. европейската група е доставила значително повече търговски самолети, отколкото нейният конкурент Boeing. Миналата година общо 611 самолета са били предадени на 88 клиенти, съобщи компанията в понеделник след затварянето на борсовата търговия.
Това е с 8% повече, отколкото през предходната година. По този начин Airbus постигна целта, която си беше поставила. „Въпреки че несигурността остава, ние сме на път да увеличим производството през 2022 г., за да отговорим на изискванията на нашите клиенти", заяви ръководителят на Airbus Гийом Фори.
Окончателните данни на американския му конкурент Boeing се очакват по-късно този месец.
Търсенето на нови самолети значително нарасна въпреки продължаващата коронавирусна пандемия. Airbus е получил поръчки за общо 771 пътнически и товарни самолета през 2021 година. След отмяна на няколко контракта, заявеният брой е останал 507, като особено силно е търсенето за самолетите за средни разстояния от семейството A320neo.


Слави Трифонов загуби делото за клевета, което заведе срещу Кирил Петков
DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
Евростат: Българките са най-плодовити в ЕС
Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Петролът стабилен при срещата между Тръмп и Си и напрежението с Иран
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Доц. Пишмишева: Хантавирусите не са нов COVID-19, не са непознати за медицината
Двама загинаха при катастрофи през последното денонощие
Фалшиви счетоводители измамили възрастни хора за 1,6 млн. евро в Гърция
Рюте предлага всички от НАТО да отделят по 0.25% от БВП за Украйна
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
преди 4 години не беее, у Европа нема индустрия ... как така? :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Само така. Самолетите са едни от най големите замърсители на околната среда и ние в Европа се борим с климатичните промени, но парите не миришат дет се вика хаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар