Борсовите индекси на пазарите в Европа се движат на негативна територия за осма поредна сесия. Това е най-лошата серия от 2003 година насам, а причината за нея е паниката, в която пазарите изпаднаха от началото на новата седмица.
В началото на днешната търговия регионалният индекс Stoxx Europe 600 губи 2,8 на сто до 222,5 пункта.
Сред най-драматичните спадове днес е този на немския водещ индекс DAX. Той пропада с 5,9 на сто малко по-малко от два часа след старта на борсовата сесия във Франкфурт. Стойността на индекса, който вчера се понижи с над 5 на сто, е 5 579 пункта.
Във Франция САС 40 губи 3,6 на сто до 3 013 пункта, а на Острова FTSE 100 губи 3 на сто до 4 920 пункта. С понижения между 4 и 6 на сто се движат още индексите в Испания, Гърция, Италия и Швейцария.
Сериозни понижения се наблюдават на борсите в Централна и Източна Европа. В Полша WIG губи 4 на сто, а в Русия RTS отстъпва с 4,7 на сто.
Буквално срив записват водещите индекси в Чехия и Русия. На борсата в Прага PSE пропада с 6,5 на сто, докато в Румъния спадът на ВЕТ към 12:00 часа е 11 на сто. Той идва след понижение от над 8 на сто вчера, като от началото на седмицата индексът се движи с отстъпление от над 20 на сто.
На балтийските пазари индексите също са в състояние на свободно падане. На борсата в Талин OMX Tallinn пропада с 6,2 на сто, а водещите индекси в Латвия и Литва губят съответно 8,4 и 7,1 на сто.
На този фон се ускориха и разпродажбите на БФБ, като индексът на сините чипове SOFIX се понижава с 4,3 на сто към 12:00 часа.
* Информацията за борсовите индекси от Европа е актуална към 11:45 часа


Тъжна вест! Бивш футболист загина в каасрофа
МВР започна масови проверки на тировете
Лудогорец назначи германски треньор
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Technoprobe е поредният AI победител в Европа с ръст от 330% за година
Бърнам трябва да се еманципира от Стармър, ако иска да успее на Даунинг стрийт
Най-старата млечна компания в Италия използва нов начин за заем срещу сирене
Кой всъщност поддържа изкопаемите горива живи? Данъкоплатците
Светът има проблем с аншоата
Как Chrysler пропусна да се конкурира с Ferrari
Никога не сте виждали такъв Франкенщайн!
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Българска група крадяла коли от Германия, като ги вземала под наем
Renault на два пъти отказа да продаде акции на BYD
Паднали дървета, силен порой удари София, екипи проверяват критични точки в града
Кои от любимите ни храни имат малко мазнини?
България изпрати по последния й път поетесата Надежда Захариева, оставила незаличима следа
50 занимателни детски игри за лятото