Политическата криза на украинския полуостров Крим заплашва да се превърне във военен конфликт. На извънредно заседание в събота Съветът на федерацията, който е горната камара на руския парламент, с пълно единодушие даде разрешение на президента Владимир Путин да използва руската армия в Украйна. Решението влиза в сила незабавно, предава Ройтерс.
„Ситуацията е необикновена, продължава кризата, заплахата за украинците и нашите граждани. От началото Русия призоваваше всички, гражданското общество, партиите, да изработят политическо решение и разчитахме, че този глас ще бъде чут. Но днес виждаме ,че планът от 21 февруари е провален, завзета е властта, грубо се погазват правата на човека, преследват се хора по национален и религиозен признак, ужасяваща националистическа реторика от лидерите на Майдана ни убеди, че е невъзможно в тези условия да се спазват правата на рускоезичните и на целия украински народ", заявява председателят на Съвета на федерацията Валентина Матвиенко.


Мачовете и спортът по ТВ днес (28 юни)
Виц на деня - 28 юни
Времето във Варна на 28 юни 2026
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Историята се повтаря в Америка, част 2
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Заловиха голямо количество от опасния фентанил на АМ "Тракия"
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология


преди 12 години *ах мааму бях чувал че и ЕС плаща на *** *** не го вервах! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години русите са тук и са като "на всяка маджа мерудия" --------------------Руснаците ли точно, намери да дадеш за пример в тая насока? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ако я нямаше тази руска ***, Европа може би щеше да е далеч по добро и спокойно място. Но, русите са тук и са като "на всяка маджа мерудия". Забравили ли сте как бързаха да завземат първи летището в Прищина...нещастниците! в крайна сметка, някой все пак трябва да може да ги изрита от Европа. Дано някой ден да стане! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Направих и по принцип правим. Открих две дребни грешки, за които се извинявам. Приятна вечер отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години А какво пише на плаката никой не забеляза: В Русия са нашите братя, а в Европа сме роби. Та ние българите като уж пълноправни членове на ЕС сме роби, а какво да кажем за Украйна към която първия съвет от Запада беше - теглете заем от МВФ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Бойчо, прави един спел чек преди да го публикуваш това. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ето кой командваПлевнелиев България е за запазване на суверенитета, териториалната цялост и демократичното бъдеще на Украйна във връзка с усложнената ситуация в Автономна република Крим.Стреснат от този заповед:Путин внесе в Съвета на Федерацията искане за изпращане на руски въоръжени сили на територията на Украйна до нормализиране на обществено-политическата обстановка в страната. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ммм дааа, ivanoff май ще излезе прав, че време няма и трябва да се бърза. Какво ли са намислили големите мошеници? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ама май янките са най-навити "да гледат сеир". да не говорим, че Европа предаде украинците, а сега, видите ли, "ще помагала". Русия не бива да се въвлича в тази провокация /защото, тя стои в основата на пробрлема/ но, да не забравяме, че фитилът се пали и от субекти, нагнездили се в Киев. Става страшно, като се замисля, някой да провоцира "нападение" от "москалите". Дано нервите им издържат, че иначе може да се случи какво ли не. Най-малкото, може пак да врътнат кранчето на газта... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Тия Маймуни /хората/ луди ли са Как си го мислят само че Руснака ще се откаже и ще им Остави готова и голяма военна База Севастопол ей така -Подарък АЗ поне съм ходил 2-пъти със нашия военен флот /в/к Смели / на гости и знам за какво става на въпрос АБСУРД *** просто няма такъв филм това няма как да стане Русия винаги е имала излаз на Черно море -Просто някой не са във час -май са се надрусали със много хапчета и анаболи. Готов съм да им гледам сеира. отговор Сигнализирай за неуместен коментар