Най-големият производител на стрелково оръжие в Русия - концернът "Калашников", който влиза в състава на Ростех, е реализирал приходи в размер на около 3 млрд. рубли (около 45 млн. долара) през 2014 г. Това представлява увеличение от 28% спрямо 2013 г., съобщава ТАСС, като се позовава на представител на концерна.
В края на миналата година "Калашников" е постигнал нетна печалба от производствената си дейност за първи път от седем години и тя възлиза на 88 млн. рубли (около 1,3 млн. долара), съобщава още източникът на агенцията.
Той отбелязва, че през миналата година концернът е представил нова стратегия за развитието си до 2020 г., в рамките на която се планира увеличение на производствените показатели, разширяване на пазарите и увеличение на приходите.
"Главният приоритет е запазване на позицията на ключов доставчик на въоръжение за министерството на отбраната и другите силови структури в Русия, както и укрепването на позициите ни като един от лидерите в световен мащаб в разработването и производството на бойни и граждански стрелкови комплекси. Очакваният общ обем на инвестициите е около 5 млрд. рубли", казва още представителят на "Калашников".
Генералният директор на концерна Алексей Криворучко заяви по-рано, че въпреки санкциите в края на 2014 г. "Калашников" е произвел почти два пъти повече стрелково оръжие – 120 хил. единици. През 2015 г. компанията ще продължи да увеличава обема на производството си и планира повишение с 20-25%.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Двама са задържани за вчерашното убийство в Монтана
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея