Повишаване на данъците в Япония с цел събиране на средства за възстановяване на районите, опустошени от земетресението и цунамито от 11 март, предложи експертна правителствена комисия, съобщава Ройтерс.
Не е ясно обаче доколко препоръките имат обвързваща сила предвид политическото напрежение около премиера Наото Кан. Предложението на комисията предвижда създаване на основа за покриване на разходите за възстановяване на североизточните райони на Япония, които бяха опустошение от земетресение с магнитуд 9.0 и смъртоносно цунами, за които се очаква да бъдат над 10 трилиона йени (124 млрд. долара).
Правителството на Кан планира идния месец да представи пред парламента малък допълнителен бюджет към извънредния бюджет от 4 трлн. йени, одобрен през май, за борба с последиците от природната катастрофа. Вчера правителството коригира оценката си за материалните щети от бедствието до 16,9 трлн. йени, което е под първоначалните оценки за 16-25 трилиона йени.
Все още не е ясно дали предложенията скоро ще приемат конкретна форма на фона на несигурното бъдеще на правителството, отбелязва Ройтерс.


Проливните дъждове предизвикаха нови наводнения край Царево
Благотворителен кулинарен фестивал за Никулден се провежда във Варна
Авария остави район на Варна без вода днес в събота
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Над 12 000 именици във Варна празнуват на Никулден
Fitch понижи перспективата за Унгария до „негативна“ заради предизборния бюджет
Новата стратегия за сигурност на Тръмп атакува съюзниците, а не враговете на САЩ
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Генерациите в сблъсък: защо днешните различия са толкова остри
БСП включи задна скорост, остава в управлението
Земетресение разлюля Румъния тази сутрин
"Арапя" отново наводнен, много вода и по пътищата в района на Царево ВИДЕО
Наводнени булеварди в Пловдив, свлачище на пътя Асеновград-Смолян