Северна Корея изстреля балистична ракета от район северно от столицата Пхенян, съобщи южнокорейското военно командване, цитирано от агенция "Йонхап".
Според Обединения генерален щаб в Сеул властите на Южна Корея и на САЩ в момента анализират траекторията на ракетата, която е поела курс в източна посока. Засега не е установено какъв тип е ракетата.
Според японската агенция "Киодо" възможно е тя да е паднала в специалната икономическа зона на Япония.
Това е първото изстрелване на ракета от Северна Корея след 15 септември, когато тя направи опит с балистична ракета със среден обсег, която прелетя над Япония. Предишният опит бе на 29 август.
На 3 септември КНДР обяви, че е извършила шестия си ядрен опит, най-мощния досега.
Два авторитетни американски правителствени източника, цитирани от Ройтерс, казаха по-рано днес, че според експерти в САЩ се очаква Пхенян да извърши нов опит с ракета до дни.
/БТА/


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
преди 8 години така ще е още една година, след това ще се промени ... но кво общо имам със статията ? :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ъхъ , до декември'72 е имало дядо Коледа , сетне няма ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Евроатлантическите ценности разбиха Украйна и двигателите на междуконтиненталната ракета, наричана от НАТО: Сатана май нещо се оказаха у тлъстичкото момченце :) Вика му се трансфер на технологии срещу кинти.Га яди кюфтета н'и рива! Ся що ревете бе либерали?!?!?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години След края на програма "Аполо" през декември 1972 година, не е имало космически кораб, който да е летял отвъд пределите на ниска околоземна орбита (простираща се от 160 километра до 2000 километра над Земята). Отвъд тази граница са летяли единствено изкуствени спътници и роботизирани сонди, които наричаме често "Автоматични междупланетни станции". Но кораб, космически кораб, предназначен за транспорт на хора ... не е летял от дълги години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години *** как така бе, младежи? Нали имаха Иджис-и, ТХААД-и и разни "високо технологични джаджи нямащи аналог в света"? ПП: "Изостаналите" и гладни севернокорейци ще ги направят да си говорят сами! А ако се включат и Китай или Русия и GAME OVER! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години "...властите на Южна Корея и на САЩ в момента анализират траекторията на ракетата, която е поела курс в източна посока. Засега не е установено какъв тип е ракетата. "Дълго има да "анализират". отговор Сигнализирай за неуместен коментар