Днес Китай отчете 46 нови случая на зараза с коронавирус, като отбелязва четвърти пореден ден на увеличение на броя заразени, като всички случаи, с изключение на един, са на хора, пристигнали в страната от друга държава, съобщава Ройтерс.
Въпреки че Китай драстично е намалил броя заразените у дома - днешният местен случаи е първият за последните четири дни – страната наблюдава стабилен ръст на заразените, пристигащи от други страни.
В събота Китай съобщи за 41 нови случая на заразени с коронавирус за петък, като при всеки от тях става въпрос за китайци, които се връщат от чужбина.
Сред тези нови случаи 14 са регистрирани в Шанхай, а 13 са в столицата Пекин.
Последните данни показват ръст в общия брой на регистрираните случаи на коронавирус в Китай до 81 054, като 3261 са смъртните случаи, включително 6 от събота.
Новият случай на местно разпространение на вируса е в Гуанджоу.
В световен мащаб приблизително над 300 хил. души вече са заразени с вируса, а над 11 000 са смъртните случаи, по данни на Ройтерс.
Китай използва драстични мерки за овладяване на разпространението на вируса, включително блокиране на провинция Хубей.
Страната се опитва да рестартира икономика си, която се очаква да се свие сериозно през текущото тримесечие, като животът бавно се нормализира в градове като Пекин и Шанхай, въпреки че хората там продължават да носят маски.
Все пак многобройните магазини и ресторанти остават затворени - много от тях са прекратили дейността си - а фабриките и другите предприятия все още не работят на пълен капацитет.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
преди 6 години Кой ще изгаси последен лампата? отговор Сигнализирай за неуместен коментар