Американските акции може би са пред 3-6 седмична пауза, след като отбелязаха ръст от 27% през последните шест месеца, смята Картър Уърт, главен техничеки анализатор в Oppenheimer Asset Management.
Опитваме се да отгатнем дали пазарът наистина е в пауза в момента, казва за CNBC Уърт, който не е съгласен с онези, които предвиждат голяма корекция, дори след поскъпването на петрола.
Райън Детрик, старши техничеки анализатор в Schaeffer's Investment Research, също не вижда голяма корекция. Според него дъното за индекса S&P 500 е 1300 пункта (понастоящем около 1320).
Уърт посочва миналия петък като евентуален край на ръста от 27% за S&P 500 от 1 септември насам. В този ден индексът затвори на ниво от 1343 пункта.
Той не изключва корекция, но смята за по-вероятно страничното движение на индекса в диапазона 1315-1360 пункта.
Фактът, че пазарът се отдръпна през ноември го подготви за устойчив ръст, което прави големите разпродажби по-малко вероятни, отбелязва той.
Уърт очаква акциите да поемат отново нагоре след паузата и индексът S&P 500 да приключи годината на ниво от 1400 пункта.


Предстои слънчево затъмнение, което ще се види и в България
Искат постоянно задържане под стража за петима младежи след жестокия побой и убийство в Пловдив
С огромен успех завърши музикалния конкурс „Бъди звезда“ във Варна
Футболен национал на Уганда загина след нападение
Кръвният център във Варна с кампания заедно с фолклорни клубове
Затегнете коланите в ракетата на Илон
Китай затвърждава лидерството на електромобилите, BYD изпреварва Tesla
Великите съперничества: Дилемата на монополите в тениса
Рецептата за успех в гастрономията: силна общност и пространство за развитие
Откъде е започнал шефът
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Фасове в асфалта решават проблема с екологията
BMW пусна реклами на екраните в колите си
Nissan Qashqai измина близо 2000 км с един резервоар
Затвориха АМ "Тракия" в двете посоки заради големия пожар край Пазарджик
"Ловци" на педофили, всичките непълнолетни, убили мъжа на Младежкия хълм в Пловдив
Съдът спря незабавното събаряне на 12 сгради в "Баба Алино"
Предстои пълно слънчево затъмнение, от Северозападна България ще е като частично
Муцунски: България ще спечели най-много от членството ни в ЕС