През последните години години изглежда, че няма какво да спре марша на биковете на Wall Street. Индексите поставят рекорд след рекорд и вече са далеч над нивата си от март 2009 година, когато спря пропадането им.
Възходът на американския пазар продължи и вчера, в навечерието на Деня на независимостта, като Dow Jones Industrial Average затвори над 17 000 пункта за първи път в историята. S&P 500 пък е на крачка от психологическото ниво от 2000 пункта.
Какво следва сега? Според мнозина анализатори ръстът на индексите е напълно оправдан с оглед паричната политика по вливане на ликвидност, която се осъществява от Федералния резерв. В исторически план оценъчните коефициенти също не изглеждат раздути. Това означава, че партито най-вероятно ще продължи още известно време.
В днешната Графика на деня представяме интересна илюстрация от финансовия сайт ZeroHedge. Тя определено поражда сериозни опасения за устойчивостта на възхода.
Графиката сравнява ръста на S&P 500 от последните 23 тримесечия, който донесе ръст от впечатляващите 196%.
Ето какво се е случвало с индекса при последните четири случая, в които е имало повишение с подобен темп и устойчивост:


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
преди 11 години А защо точно 23 тримесечия? Защо не 22 или 24? Защо не 13 или 33? Сигурно защото 23 им пасва на теорията, а 24 не. Друг пък може да има друга теория и да я доказва с графика на ръста от последните 24 тримесечия.Не че ми пука особено. То е ясно че ще тръгне надолу. Тогава ще продаваме на късо и пак ще правим пачки. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години това е риторичен въпрос,просто вижте графиката!коректния въпрос е: колко още ще продължи? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Следва бум-шака-лака и епизод две - измамените отвръщат на ФЕД. Пет години печатат като луди долари, които сега се изливат по фондовите пазари и резонно възниква въпросът: колко голяма е била Голямата депресия? Предстои да направим сравнението на живо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ми не знам кво ше следва, един костюмиран *** анализатор в Bulgaria On Air каза, че така ще си продължи само с леки корекции и от там следва, че ще имаме още 196% ръст .... :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар