Със спадове на индексите приключи първата за седмицата сесия на Wall Street. Dow Jones се понижи с 0,73% до 17 441 пункта, S&P 500 записа спад от 0,56% до 2 068 пункта, а Nasdaq изтри 0,96% до 5 040 пункта.
Американските акции се оказаха под натиск заради разпродажбите на борсата в Шанхай и продължаващия спад на цените на суровините, пише CNBC.
“Опасенията за Китай са много силен фактор на пазарите. Това ни доближава до някакви технически нива на подкрепа”, коментира Питър Кардийо, старши пазарен икономист в Rockwell Global Capital. “Слабият растеж извън Китай само усложнява картината”, допълва той.
“Смятам, че се изтеглят пари, за да се изчака и да се види какво ще се случи в Китай, да има някаква яснота”, допълва Фил Картучио от Illustro Trading. Той отбелязва и по-ниските прехвърлени обеми, което обаче отдава на летните месеци.
Днес Shanghai Composite Index се срина с 8,5% - най-големият дневен спад от 2007 г. насам, а Hang Seng затвори с понижение от 3%. По-късно днес китайската Комисия за регулиране на ценните книжа обяви, че местното правителство ще продължи да увеличава покупките си на акции в усилията си да поддържа борсата.
Същевременно PMI индексите за Китай и еврозоната засилиха опасенията за глобалния растеж.
Междувременно на стоковата борса в Ню Йорк фючърсите на лекия американски суров петрол поевтиняха със 75 цента, или 1,6%, до 47,39 долара за барел. Контрактите на сорта брент в Лондон изтриха 1,15 долара, или 2,1%, до 53,47 долара за барел.
Цените реагират и на данните, публикувани в петък, че броят на сондите за петрол в САЩ расте, въпреки ниските цени и свръхпредлагането на пазара.
Същевременно днес цената на златото се възстанови от достигнатото петгодишно дъно, намирайки подкрепа в отслабването на долара. Фючърсите на благородния метал със срок на доставка през август поскъпнаха с 10,9 долара, или 1%, до 1 096,4 долара за тройунция.
Според анализатори цената на златото ще надмине границата от 1 100 долара, тъй като разпродажбите на благородния метал най-вероятно вече са преминали.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
преди 10 години Не знам къде видя стабилност в тия пазари... отговор Сигнализирай за неуместен коментар