Американският президент Доналд Тръмп заяви, че САЩ все още не са готови да сключат споразумение за решаване на търговския си конфликт с Китай. Въпреки това държавният глава посочи, че преговорите между двете страни продължават, съобщи Ройтерс.
Досега двете най-големи икономики в света си наложиха взаимно мита върху стоки за по 50 млрд. долара, като американската администрация обмисля скоро да въведе нов кръг от налози върху китайска продукция за 200 млрд. долара.
„Справихме се много добре в преговорите с Китай, но не сме подготвени да сключим сделката, която те искат да направим“, каза Тръмп пред репортери в Белия дом, без да дава повече подробности.
„Ще продължим да разговаряме с Китай. Много уважавам президента Си (Дзинпин – бел. ред.)“, допълни още държавният глава, според когото обаче Вашингтон сега не може да сключи споразумение с Пекин.
САЩ искат от Китай подобряване на пазарния достъп и защита на интеектуалната собственост за американските компании, намаляване на субсидиите за определени индустрии, както и намаляване на търговската пропаст между двете страни в размер на 375 млрд. долара.
В същото време по-рано днес от китайското министерство на търговията заявиха, че властите в страната ще бъдат принудени да отговорят реципрочно, ако САЩ наложат нови мита срещу Пекин.
„Ако САЩ, независимо от опозицията, приемат каквито и да е било нови мерки, Китай ще бъде принудена да приложи необходими ответни мерки“, заяви говорителят на министерството Гао Фен, цитиран от Ройтерс.


България, Гърция и Румъния се сблъскват с траен демографски спад
АПИ планира цялостен ремонт на Аспаруховия мост във Варна
България влиза под засилен европейски контрол заради висок бюджетен дефицит, какво следва
Китай и Русия в тайно съдружие се готвят за световна война
Дацов: Данъчната ни система е сред най-добрите в Европа - не товари бизнеса
Фондовете ще навлязат на жилищния пазар у нас до 10 г., засега все още са мираж
Козметиката може да е следващата мека сила на Китай
Фермерите в Уганда се противопоставят на петролопровод на стойност 5 милиарда долара
Ед Ярдени за инфлацията, цените и войната в Иран - Част 2
Ед Ярдени за инфлацията, цените и войната в Иран - Част 1
15 чудесни коли на старо, по-евтини от почивка в Слънчев бряг
Изоставена Toyota Land Cruiser възкръсна след години в гората
Суперколата на BYD: За европейци - 200,000 евро, за китайци - 64,000
Купена за 400 долара, тази кола струва 3 милиона днес
Прогрес: Volkswagen замени модерните косачки с... овце
Крал Чарлз Трети се срещна с Хари, Меган и двете внучета
Синер прекъсна приказката на Джокович на Уимбълдън
НАТО 3.0: проблемът на европейската сигурност остава зависимостта от САЩ
преди 7 години Коментарът е изтрит поради противоречие с правилата на форума. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години A теб кво те б отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години А'мчи к'ъ? Пентагонът не може да каже за какво е похарчил 21 трилиона долараНяма правописна грешка в заглавието не става дума нито за милиони, нито за милиарди. Двадесет и един трилиона долара се губят от отчетите на военното министерство на САЩ от 1998 до 2015 г.https://baricada.org/2018/09/05/pentagon-21trln/ отговор Сигнализирай за неуместен коментар