Американският авиоконцерн Boeing Co. заяви, че се нуждае от повече време, за да завърши софтуерния ъпгрейд на заземените си самолети 737 Max 8, докато инженерите на компанията актуализират системата за предотвратяване на срив, свързана с две фатални катастрофи за пет месеца.
Производителят заяви през миналата седмица, че ще представи до 29 март окончателна документация за обновяването пред Федералната авиационна администрация, за да направи системата - известна като MCAS - по-малко агресивна при оказване на натиск върху носа на самолета, както и да намали възможността тя да се активира, когато други системи се повредят. Сега Boeing заявява, че актуализацията ще бъде готова през „следващите седмици“, предава Bloomberg.
След катастрофите на два Boeing 737 Max, при които загинаха близо 350 души, повече от 300 самолета от този тип в момента трябва да останат на земята. Boeing е под силен натиск: от роднините на жертви, от авиокомпаниите, от политиците във Вашингтон и регулаторите по света. Групата трябва да демонстрира, че системата за контрол MCAS е безопасна, а пилотите получават подходящо обучение за адекватно реагиране в случай на извънредна ситуация.
В понеделник поредната авиокомпания даде информация за бъдещите си планове - Southwest Airlines обяви, че е преработила плана за си полети за април и май, така че сега да разчита на наличните в момента машини. Southwest поръча 31 машини 737 Max. Авиокомпанията вече сви прогнозата си за първото фискално тримесечие. United Airlines, Air Canada и туристическата група TUI също пострадаха.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно