Направо е потресаващо. Но всъщност стилът и тонът, които господстват във Вашингтон в момента, едва ли могат да се илюстрират по-добре. Още в самото начало на решителната фаза от процедурата по импийчмънт срещу президента Доналд Тръмп най-високопоставеният съдия в САЩ Джон Робъртс бе принуден да предупреди двете страни, че не бива да забравят къде се намират: в Сената на САЩ, който навремето носеше и титлата "благороден", коментира Клаус-Дитер Франкенбергер от Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Защото сцените, които се разиграха там, бяха грозни и отровни. Благородство ли? Печалната прогноза предвижда, че процедурата по импийчмънт ще бъде огледално отражение на нивото, до което в момента е паднала американската политика. Нейните главни форми на прояви днес са враждебността и бруталните нападки, които унижават достойнството на отсрещната страна.
Не че навремето политическите сблъсъци също бяха толкова вежливи, взаимно уважителни и надпартийни, както твърдят някои носталгици. Днес обаче е настъпила радикална промяна. От политическия противник стана враг, който трябва да бъде унищожен, а политическият и културен разлом, разделящ Америка, се проявява на всички равнища. В същото време и процедурата за отстраняване на действащ президент - особено пък на този президент - естествено не води до успокояване на нацията.
И всички призиви да се зачита Конституцията се сблъскват с могъщата стена на поголовното очерняне. Човек направо се пита как американската политика ще се измъкне от модела на двете враждуващи племена, който трови атмосферата в страната от години.
А нали основателите на републиката, на които днес всички се позовават, натоварваха с най-голяма тежест не друго, а сътрудничеството и приобщаването към управлението на страната.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа


преди 6 години иначе нормално, падането на СССР доведе до това да нямат идеологически противник и съответно борабата и ценностната система се измени от борба за свобода, към борба за пара ! ... и това е резултата след едно поколение!Сега санкционират Китай защото им краде технологиите и по други финансови/икономически причини, но никой не го санкционира заради човешки права/ лишаване от свободи / подтискане на малцинства и тнт... епа как да стане колеги?С падането на ценностната система, пада и политическата класа и висчко! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години сега няма да ти отговори ... той е направен само да мине да си изплюе лозунга и да изчезне ... и не отговаря не неудобните въпроси! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Я прочети пак какво съм написал, помисли и тогава пиши. Или искаш да ти изредя имената на "хилядите учени" едно по едно? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Ти грета тунберг за учен ли я вземаш? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ...е хубаво. Изброил си не един източник а много, но комунистите защо ги намесваш? ...и ако ги има то на тяхна земя ли са или другаде? щото си мисля, че в самата америка такова "чудо" няма. ...малко прекаляваш ми се струва! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години От тук нататък всеки президент на САЩ, освен, ако не е суперподлок0пеле - няма да го оставят на мира.Джинът от бутилката излезе и офейка! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Несъществуващите промени в климата казваш? Хилядите примери и доказателства на учени от цял свят от десетилетия са манипулация и конспирация разбира се, но нещо по-лесно като за теб: Сняг виждал ли си тази зима? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Това падение цялото идва от един единствен източник - *** от социалисти, социалдемократи, комунисти, зелени и всякаква друг вид *** прикачени към горните категории(общо взето тези които не стават в една държава), се опитва да свали законно избран президент защото последният руши тяхната социалистическа кочинка глобализацията, която те така усърдно строят от началото на 20-век та чак до днес... Абсолютно същите организации, които днес се борят срещу несъществуващите промени в климата, в миналото са помогнали на ленин да дойде власт финансово, подпрепяли са властта на мао и разбира се не на последно място всяка седмица четем за смешните бръщолевеници как капитализмът не бил работел и как социализът бил бъдещето и маркс бил някакъв гений, а не пияница и търтей... Май революцията на другарите срещу Тръмп не минава и нашият народ мъдро е казал "Oт комунист власт и от *** мас се вземат само с нож". отговор Сигнализирай за неуместен коментар