Ново назначение за изпълнителен председател на Icahn Enterprises на Карл Айкан: Арис Кекеджиян, бивш мениджър на General Electric, ще бъде новият изпълнителен директор. Това стана ясно от интервю за Wall Street Journal на инвеститора-звезда Карл Айкън, който все още действа като председател на холдинга.
За сметка на това предишният главен изпълнителен директор Кийт Коза и финансовият директор Сун Хуан Чо напускат компанията след повече от 15 години. Една от причините е преместването на фонда във Флорида. Айкан и неговият хедж фонд наскоро се установиха там.
Кекеджиян работи в General Electric дълги години, наскоро като ръководител на бизнес развитието и главен инвестиционен директор.
Icahn Enterprises обединява всички инвестиции на финансовия инвеститор. На борсата компанията се оценява на над 13 млрд. долара. Миналата година тя отчете загуба от 1,7 млрд. долара.
В момента Айкан постепенно прехвърля оперативното управление на сина си Брет, но все още сам взема най-важните решения. 85-годишният Айкан е сред най-известните инвеститори - активисти и затова от него се опасяват много от корпоративните мениджъри по целия свят.


ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Костадинов зове за бойкот на Евровизия
Турнир по акробатичен рокендрол се провежда днес във Варна
Проливните дъждове предизвикаха нови наводнения край Царево
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Империята на китайските пристанища, част 4
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
HR експерт: Бонусите са ключов инструмент за мотивация на служителите
Фермерският протест: Отново спряха движението през ГКПП "Кулата" на ТИР-ове
Мицкоски работи за "Сръбски свят", а не за независима РСМ
В кадър: Никулден във Варна с военен ритуал, молебен и курбан
Здравко от "Ритон" е в болница, дуетът отлага участия и концерт