Основните индекси на Нюйоркската фондова борса започват редовната търговия с понижения на фона на по-слабите от очакваното данни за американския пазара на труда и отчета на най-големия автомобилен производител в САЩ General Motors, който пропуска прогнозите на анализаторите, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average се понижава с 0,44% до 34 962,03 пункта.
Широкият измерител S&P 500 записва спад от 0,26 на сто до 4411,65 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite се смъква с 0,04% до ниво от 14 755,92 пункта.
Книжата на General Motors поевтиняват със 7,64%, след като концернът обяви печалба за тримесечието, която не успя да покрие очакванията на анализаторите. Производителят записа нетна печалба в размер на 2,836 млрд. долара спрямо загубата от 758 млн. долара преди година. Приходите от продажби на автомобилния бизнес на GM достигат 30,745 млрд. долара за тримесечието.
Проучване на ADP показа, че американският пазар на труда е прибавил 330 хил. нови работни места през юли, което е значително по-малко от средната оценка на експерти от 653 хил. броя. Очаква се данните на министерството на труда да бъдат публикувани в петък.
Акциите на Microsoft, Apple, Alphabet и Amazon поевтиняват съответно с 0,61%, 0,17 на сто, 0,65% и 0,08 на сто. Цената на книжата на Facebook се покачва с 0,61%.
щатски
Google на Alphabet беше обвинена пред съда, че се е облагодетелствала в сферата на онлайн рекламата, като е сключила удобна сделка с Facebook, която дава предимство на социалната мрежа във виртуални търгове, които определят чии реклами къде се показват.
Споразумението е позволило на Google да запази своето господство в онлайн реклама, като същевременно е държала другите рекламодатели встрани и е ограничила приходите от реклама на онлайн медии, твърдят две компании от Масачузетс в колективния си съдебен иск.
В същото време стана ясно, че Apple работи с повече китайски доставчици за производството на най-новите модели iPhone, след като технологичният спор, произтичащ от търговската война със САЩ, подтиква Пекин да укрепи местните си фирми.
Цикличните сектори също записват спадове. Акциите на Exxon Mobil и Chevron поевтиняват съответно с 1,15 на сто и 1,3%, докато тези на JPMorgan Chase, Bank of America и Wells Fargo изтриват съответно по 0,35%, 0,08 на сто и 0,56% от стойността си.
Акциите на Robinhood поскъпват с повече от 60 на сто, продължавайки волатилния скок след първичното публично предлагане на компанията от миналата седмица.
На облигационните пазари доходността по 10- и 30-годишните американски държавни ценни книжа се покачва съответно до 1,204% и 1,868 на сто.
Доларовият индекс записва ръст от 0,18 на сто до 92,25 пункта.
При петролната търговия цената на сорт Брент се понижава с 1,48 на сто до 71,34 долара за барел, докато тази на американския WTI отчита спад от 2% до 69,15 долара за барел.
Златото поскъпва с 0,2% до 1,817,50 долара за тройунция.
*Информацията е актуална към 17:44 ч. българско време.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм