САЩ търсят начини за промяна на режима в Иран, заяви президентът на ислямската република Хасан Рухани в неделя пред държавната телевизия, цитиран от Ройтерс.
Според него Вашингтон използват психологическа и икономическа война, оспорвайки легитимността на управлението на Иран. С това се цели промяна на политически режим в страната, добави Рухани.
Изказването е свързано с редицата санкции, които САЩ наложиха на страната, засягайки нейното петролно производство, което е движещата сила на местната икономика.
По-рано днес стана ясно, че нелегалният износ на сомалийски въглища преминава през територията на Иран, с което се подпомагат терористични организации като Аш Шабаб.
Няколко години, след като Съветът за сигурност забрани износа на изкопаеми твърди горива от Сомалия, беше установено ще експортът продължава. Основна дестинация на въпросните въглища са няколко пристанища в Иран, откъдето се насочват към Дубай и Обединените арабски емирства.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Меган Маркъл се свързала с баща си след ампутирането на крака му
Урсула и Мерц на крака при белгийския премиер за руските активи
МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
Прекроеният Бюджет 2026 е факт, какво предвижда и какво премахнаха?