„Съюзът на собствениците” в Слънчев бряг официално се обяви срещу въвеждането на каквито и да било общи законови норми от държавата в курортния комплекс.
След оповестеното решение на борда на директорите на „Слънчев бряг”АД в най-големия курортен комплекс да бъдат въведени правила за търговия и услуги, да се премахнат незаконните обекти и заведения, от години задръстващи и загрозяващи комплекса, да се регламентира режима за достъп, възпрепятстващ криминална и престъпна дейност, т. нар. „Съюз на собствениците” реагира негативно.
На своя разширена среща в х-л „Маджестик” УС на хотелиерите разпространи декларации до Министерство на икономиката, енергетиката и туризма (МЕИТ), Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), община Несебър и медиите, в които категорично се обявява срещу опитите на държавното предприятие, менажиращо курорта, да въведе правила, се казва в позиция на дружеството.
„За жалост, нашите лоши опасения, че пресичаме огромни потоци на мръсни пари от сенчеста икономика, изразени в предходното ни комюнике, се оказаха верни. Яростната и отчаяна съпротива на една група хотелиери по морето потвърждава правотата на заключенията, че противопоставянето на незаконната търговия и услуги, както и пресичането на криминогенните дейности в Слънчев бряг, са крайно неприемливи на някои собственици на хотели, концесионери на плажната ивица и местни политически активисти. Какви са причините за това – всеки може да си отговори без затруднение“, се казва в позицията на „Слънчев бряг”АД.
Хотелиерите, обединени в Съюза на собствениците, искат и ликвидация на държавното предприятие „Слънчев бряг” АД. Това дружество с мажоритарен дял на държавна собственост – 75% е създадено да регулира и управлява дейностите в този огромен комплекс, с оглед на държавния интерес, държавната стратегия и да гарантира спазването и прилагането на законите на територията.
„Именно порочната липса на достатъчна активност и инициативност от страна на държавата, до момента, доведе до хаотичното презастрояване на Слънчев бряг с хотели и жилищни сгради, до безконтролно „инвестиране” в безпрецедентно изграждане на бетонни квартали, на хотели и сгради в зелени площи, паркове, пясъчни дюни, плажна ивица. Същите тези собственици, които създадоха сегашния облик на Слънчев бряг, скачат като ужилени в първия момент, когато държавата, в лицето на ръководството на комплекса, реши да поеме своите поверени от закона правомощия и задължения. А те са подетите и обявените инициативи за ред и законност, вместо досегашната практика на „Закона на джунглата”, корупция, криминалитет и безвластие“, се казва още в позицията на дружеството.
Свързани компании:


Оставиха в ареста рецидивиста, пребил зверски възрастна жена в дома й, за да й открадне телефона
Тревожно: С 1700 е намалял броят на пожарникарите в България само за година
Завърши 27-ия международен турнир по тенис на маса за ветерани във Варна
МОН ще следи детското развитие по единен подход
Swiss Re: Горещините в Европа стават хроничен климатичен риск
Китай превзе AI видеото. Следващата битка е за физическия свят
Тръмп с нови искания към Иран
Централната банка на Австралия остави лихвата без промяна
Тръмп разделя ваксината за морбили и рубеола на три ваксинации
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Радев обсъди мерки за превенция на детската престъпност
Русия затваря Одеса: Какво означава това за бъдещето на Украйна
Левски удари пак Кайрат, вече е на крачка до групите на Шампионската лига
"Най-красивото дете в света" се омъжи в приказна рокля като на Грейс Кели
За 5 часа полицията в Пловдив арестувала всички 10 присъствали на убийството на Георги
преди 15 години Хахахахаха Представи си да имаш една нива с тикви и когато решиш да махнеш тиквите и да засадиш дини. Тиквите да станат и да кажат Неможе. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Дааа, искат някой да има анархия в комплекса, ама никой не ги пита какво искат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар