Холдинг Нов Век влиза в SOFIX мястото на Зърнени храни България АД, реши Съветът на директорите на БФБ-София на свое заседание от 9 март 2015 г. Промяната ще влезе в сила от 23 март 2015 г.
Investor.bg, писа, че Зърнени храни България АД може би ще загуби мястото си в SOFIX още на 27 февруари 2015 г., когато дружеството вече бе изпреварено и от Трейс груп холд АД. Холдинг Нов Век АД го е изпреварил още повече с критерия пазарна стойност на фрий-флоута, който е основният.
Нови 7 компании влизат в състава на индекса BGTR30 в това число Холдинг Нов Век АД, Химснаб България АД, Холдинг Варна АД, Сила холдинг АД, Болкан енд Сий Пропъртис АДСИЦ, Инвестиционн компания Галата АД и Велграф Асет Мениджмънт АД. От BGTR30 отпадат Неохим АД, Топливо АД, Фазерлес АД, Юрий Гагарин АД, Биовет АД, Адванс Екуити холдинг АД и Спарки Елтос АД.
Както SOFIX, така и BGTR30 са копирани от индексни фондове и те би трябвало да ребалансират портфейлите си, въпреки че уставите им позволяват известна гъвкавост.
Това са ДФ Алфа SOFIX Индекс и ДФ Златен лев индекс 30, като се предполага, че има и чужди фондове следящи SOFIX, например сертификати на Royal Bank of Scotland.
Промените в индекса BGBX40 включват изваждането на Свилоза АД, Неохим АД, Енерго-Про Продажби АД, Елхим Искра АД и Феърплей Пропъртис АДСИЦ. Новите попълнения са Хидравлични елементи и системи АД, ЕМКА АД, Фонд имоти АДСИЦ, Фазерлес АД и Холдинг Варна АД.
От индекса BGREIT отпадат Ексклузив Пропърти АДСИЦ и Ексклузив Пропърти АДСИЦ, а влизат Болкан енд Сий Пропъртис АДСИЦ и Актив Пропъртис АДСИЦ.
Всички промени влизат в сила от 23 март 2015 г.
Основните дъщерни дружества на Холдинг Нов Век АД към 31 декември 2014 г. са Винпром Хасково ЕАД, Енергопроекет Татарстан ООО, Ел Ес Трейд ЕООД, Булиън ЕАД, Бългериан Грейн ЕООД, Севко България ЕАД, Голяма Бургаска мелница ЕООД, Сердика България АД, Ловико Сухиндол АД.
Консолидираните приходи за 2014 г. са за 21,3 млн. лв. при намаление с 13% на годишна база. Консолидираната загуба е 3,71 млн. лв., след минус 4,64 млн. лв. за 2013 г.
Акциите на Холдинг Нов Век АД поскъпват с 12,5% в последните 12 месеца до 9 лв. за брой и 37 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 11 години Вече не е Холдинг Нов век, а Холдинг Варна..... утре може да е друг. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Вече не е Холдинг Нов век, а Холдинг Варна..... утре може да е друг. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години В заблуда си, никой не визира цитирания ДФ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години То направо някои трябва да черпят ,че ликвидността е трагична . Като гледам всеки вече е навит само да продава , а ако всички които искат да продават тръгнат да го правят и СОФИКС 200 ще е висока летва . Такъв рев ще настане от разните пенсионни фондчета , че просто няма да е истина , току виж за седмица си редуцирали наполовина капитала . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години ликвидността е трагична отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Поредната простотия. Това дружество никой не го търгува, освен ТИМаджиските фондове. Направо да го кръстят ХИМИКС, не СОФИКС отговор Сигнализирай за неуместен коментар