Българска фондова борса-София и Централен депозитар организират за първи път в страната ни инициатива в полза на индивидуалните инвеститори – „Ден за акции“. Инциативата е с цел подобряване на инвестиционната култура и увеличаване на знанието за капиталовите инструменти като форма на инвестиция в България. „Денят за акции“ ще се проведе на 10 юни 2015 г.
„От изключителна важност за доброто представяне на всяка борса са индивидуалните инвеститори и ние считаме за необходимо да стимулираме техния интерес и ангажираност с развитието на капиталовия пазар. Това става чрез инициативи като тази, която започваме и ще превърнем в традиционна“, каза Васил Големански, изпълнителен директор на БФБ-София и Централен депозитар.
„Освен да предизвикаме интереса на идивидуалните инвеститори, работим активно и за подобряване на финансовото знание в страната ни. Денят за акции е част от целенасочените усилия на двете институции в тази насока“, допълни
Иван Такев, изпълнителен директор на БФБ-София.
В „Деня за акции“ всички индивидуални инвеститори (физически лица) ще могат да закупят или продадат акции от основен пазар на БФБ-София без такси и комисиони към Борсата, Депозитара и участващ в инициативата инвестиционен посредник.
Специалната възможност ще важи при до 15 изпълнени поръчки на физическо лице с не повече от 2 000 лв. на единична изпълнена поръчка. Всички инвестиционни посредници, които партнират на БФБ-София и Централен депозитар в „Деня за акции“ няма да таксуват своите клиенти – физически лица, чиито сделки отговарят на посочените условия. Имената на партньорите ще бъдат обявени на 29 април 2015 г.
Свързани компании:


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
преди 11 години Голям Цирк, говори се за историята на борсата и че еди какво си . хахахахаАМИ С ТАЗИ МИ ТИ ИСТОРИЯ С ДРУЖЕСТВА КАТО КРЕМИКОВЦИ, ПЕТРОЛ, ЕНМ,ЗХБГ, ХОЛДИНГ ПЪТИЩА, ЕНЕРГОНИ , КОЛКО СТОТИН МИЛИОНА АКЦИИ ???? И КАКВИ ЛИ НЕ ОЩЕ ДОСТА СМУЩАВАЩИ ФАКТИ ПОКРАЙ ТЕЗИ МИ ТИ ДРУЖЕСТВА И ЕДИН КУП ОЩЕ.... ИМЕННО ТАЗИ ИСТОРИЯ СЕ ВИЖДА ОТ ВСИЧКИ И НАВЪН .. НЕ ОЧАКВАЙТЕ НЯКОИ ДА ИНВЕСТИРА ТУКА СКОРО.. ЩОТО КАТО ВИ САМО И ЩЕ ИЗБЯГА. КАПИТАЛОВИЯ ПАЗАР Е ИЗКРИВЕН И НЕ Е ЕФЕКТИВЕН КАКТО РАЗВИТИТЕ ТАКИВА.. ТОЕСТ РИСКА Е ОГРОМЕН .. НЕ ИЗЧИСЛИМ.. ТАКА ЧЕ УСПЕХ ЗА ВАС ТУКА НА БФБ, НО СЛЕД ПОСЛЕДНИТЕ 7 ГОДИНИ СМЕ В БЕЗВРЕМИЕ.. И НЯМА КОИ ДА И С КАКВО ДА ГО ПРОМЕНИ ТОВА. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години А може и ден на немските борси - поне клиента да има достъп до услуга а не до кирливи аматьори, упражняващи се на негов гръб. Репутацията на КФН дето е единствения гарант в случая по-добре да не я засягам, и там е *** та се не трае :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години много добро предложение от Наивник,аз съм съгласен и на ден за търговия на дружества, които не са си платили годишната такса :) и без това търговията е рехава, като се концентрира в един ден ще е по-добре :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Похвално!!!На този принцип могат да се пуснат и година /години /без такси за дружествата. Така, хората ще могат да си търгуват акциите от дружествата на Банев например.Може да има например "ден с маркетмейкъри"Може да има ден със клирингова къщаАбе може и "ден с борса" да направите отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Абе Големански не го ли махнаха? Нали щяха да го сменят с кой беше там? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Недей с лошо. Все от някъде трябва да се започне. По-добре късно отколкото никога. Аз приветствам идеята въпреки че съм съгласен че не трябваше да чакат 10 г за да се размърдат отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Хахахаха ***, след десетилетие на безхаберност и в момент на крайна изостаналост - на гол тумбак чифте пищови! отговор Сигнализирай за неуместен коментар