Дъщерното дружество на „Доверие – обединен холдинг“ АД - „Индустриален холдинг – Доверие“ АД, подписа предварителен договор за закупуване на 99,53% от капитала на „Токуда Банк“ АД, съобщават от компанията.
Продавач на акциите е дружеството „Интернешънъл Хоспитал Сървис“, регистрирано в Япония и известно в България, освен като собственик на „Токуда банк“ АД, така и като собственик на дружества, опериращи в областта на здравеопазването.
Спецификата на сделката и необходимостта от защита на интересите на близо 148 000 акционери на „Доверие – обединен холдинг“ АД, както и защитата на интересите на продавача и спазването на българското законодателство не позволяват разкриването на повече конкретни данни за сделката, посочват от компанията.
Продажбата ще се осъществи след като бъдат получени всички изискуеми от приложимото законодателство разрешения и одобрения за сделката с „Индустриален Холдинг – Доверие“ АД, както и след изпълнението на изискванията на Устава на банката и специалните условия, уговорени в сключения предварителен договор.
Според председателя на Надзорния съвет на „Доверие – обединен холдинг“ АД Радосвет Радев „инвестицията във финансова институция е напълно естествена за „Доверие”, което разширява и диверсифицира портфолиото си. Подобно инвестиционно решение е и в полза на акционерите на холдинга, а и показва доверието на ръководството на холдинга към стабилността и перспективите за развитие на българската банкова система.“
Според председателя на Надзорния Съвет на Токуда Банк АД Артур Стърн „дружеството „Интернешънъл Хоспитал Сървис” (ИХС) е сключило договора за продажба на своите акции в банката, за да може да насочи повече усилия и ресурси към своята основна дейност – здравеопазването. Нещо повече, според ИХС една диверсифицирана бизнес група с дълбоки корени в този регион ще има по-големи възможности да ускори развитието на банката в полза на нейните служители и клиенти.“
„Доверие – обединен холдинг“ отчете консолидирана загуба от 540 хил. за първото тримесечие при печалба от 1,488 млн. лв. преди година. Консолидираните продажби за периода се понижават с 5,6% на годишна база до 30,262 млн. лв.
Свързани компании:


Може ли изкуственият интелект да намали броя на върнатите покупки от е-магазини?
Бездомници превзеха подлезите във Варна (СНИМКИ)
Момиче се влюби в мъж, той я продаде за проститутка
41 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
МОСВ започна спешен мониторинг на морските води заради блокирания танкер
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Синът на Арнолд Шварценегер, Кристофър, е копие на полубрат си Джоузеф Баена
Над 500 студенти посрещат 8 декември на Пампорово
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна
Делян Добрев: Предишният вариант не беше бюджетът на ГЕРБ
преди 10 години Заглавието не е точно! По-скоро трябва да се напише: Групата на Иво Прокопиев и Огнян Донев най-после прилапа банка! С това се сбъдна детската мечта на Прокопчо! Да му е честита! отговор Сигнализирай за неуместен коментар