Комисията за финансов надзор отказа да потвърди проспекта за допускане до търговия на регулиран пазар на емисия конвертируеми обезпечени облигации, издадени от „Блексий Ритейл Инвест“ АД, гр. София. Това става ясно от решенията на регулатора, взети по време на вчерашното му заседание.
КФН е издал одобрение на пенсионноосигурително дружество "Топлина“ АД за изменения и допълнения в правилниците за организация на дейността на управляваните от него Универсален пенсионен фонд „Топлина“, Професионален пенсионен фонд „Топлина“ и Доброволен пенсионен фонд „Топлина“.
Одобрение е издадено и на „Пенсионно осигурително дружество – Бъдеще” АД за изменения и допълнения в правилниците за организация на дейността на управляваните от него Универсален пенсионен фонд – „Бъдеще”, „Професионален пенсионен фонд – Бъдеще” и „Доброволен пенсионен фонд – Бъдеще".
От решенията разбираме още, че Павел Огнянов Панайотов е одобрен за член на управителния съвет на Застрахователна компания „Лев Инс” АД.
Комисията е утвърдила „Грант Торнтон“ ООД и „РСМ БГ“ ЕООД като одитори, които да извършат съвместна проверка и заверка на годишния финансов отчет за 2018 г., годишните справки, доклади и приложения по чл. 126, ал. 1, т. 2 от КЗ на „Застрахователна компания Юроамерикан” АД.
Надзорът е заличил „УНИ РИСК” ООД и „ПАК – 2006” ООД от регистъра на застрахователните брокери.
КФН е уведомила Белгийския надзорен орган за финансови услуги и пазари (Financial Services and Markets Authority – FSMA), че инвестиционното дружество HORIZON, управлявано от KBC Asset Management NV, Белгия, може да извършва публично предлагане на територията на Република България на 3 класа ценни книжа на подфондове KBC ExpertEase Defensive Tolerant, KBC ExpertEase Dynamic Tolerant и KBC ExpertEase Highly Dynamic Tolerant.
Надзорните органи на Полша, Испания и Италия са уведомени, че има промяна в лиценза на инвестиционния посредник „Булброкърс” ЕАД и той ще предоставя по-малко инвестиционни услуги и дейности при условията на свободно предоставяне на услуги, без да открива клон, на териториите на техните държави.
Комисията е уведомила надзорния орган на Република Полша относно намерението на „Животозастрахователен институт” АД да извършва застрахователна дейност на територията на Република Полша при условията на свободно предоставяне на услуги, без да открива клон, по определени класове застраховки съгласно чл. 46, ал. 2 от КЗ.
От КФН са взели решение да изпратят писмо до управляващото дружество „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД с искане за допълнителна информация и документи във връзка с вписването на дружеството в регистъра като лице, управляващо алтернативен инвестиционен фонд.


Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Българската икономика нараства стабилно през третото тримесечие на 2025 г.
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска
Интензивни дъждове утре, на места и с гръмотевици
Детайлите на разследването за корупция в Украйна, водено от полицията, са като от драма на HBO
Ретроградният Меркурий приключи, 5 зодии си връщат късмета