През тази година акционерите на „Трейс Груп Холд“ няма да получат дивидент, става ясно от поканата за провеждане на Общо събрание на дружеството, публикувана чрез сайта на Българска фондова борса.
Съветът на директорите на дружеството ще предложи за гласуване от акционерите близо 1,3 млн. лв. да бъдат разпредели за покриване на загуби от минали години, а останалите 4,7 млн. лв. да бъдат отнесени във фонд „Резервен“ на дружеството. Припомняме, че през миналата година акционерите на дружеството получиха дивидент от 0,06315 лв. на акция.
Общото събрание на „Трейс Груп Холд“ е насрочено за 26 юни 2019 г. Сред точките в дневния ред на събранието са още приемане на годишния доклад за дейността на дружеството през 2018 г., одобряване на годишния финансов отчет, приемане на доклада на регистрирания одитор.
Според индивидуалния отчет на „Трейс Груп Холд“ за миналата година нетната печалба на пътния холдинг нараства с 14% до малко над 6 млн. лв. Нетните приходи от продажби към 31 декември 2018 г. възлизат на 191,1 млн. лв., което е с близо 15% повече спрямо предходната година.
"Трейс Груп Холд“ изпадна от водещия показател SOFIX през март.
За последните дванадесет месеца акции на „Трейс Груп Холд“ поевтиняват с 28,21% до 2,800 лв.
Свързани компании:


Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
Хороскоп за 6 декември 2025
Един район във Варна остава без вода днес
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Напрежение в НС: Белобрадова даде за подпис оставката на Желязков
След 50 години партньорство Ferrari и PMI отварят нова глава
Главчев сезира Прокуратурата за редица нарушения в Министерство на културата
Премиер, вицепремиер и министър на блицконтрол в НС
Борисов за протеста пред дома му: Ще дойде време да ходят пред техните къщи
преди 6 години Никакви 63 стотинки на акция не сме взели! Дадоха само по 6.3 ст да не е без хич. Ама сега ще е. отговор Сигнализирай за неуместен коментар