Брутната консолидирана печалба на „Доверие обединен холдинг“ АД се увеличава 2,5 пъти на годишна база до 13,8 млн. лв. за първото полугодие на 2020 г. След приспадане на данък печалба (1,33 млн. лв.) и печалбата за малцинственото участие (3,24 млн. лв.) резултатът за групата е печалба от 9,2 млн. лв. при повишение с 88% на годишна база, показва отчетът на дружеството, публикуван чрез „Българска фондова борса“ АД.
Пазарните участници реагираха слабо на отчета, като цената на акциите се повиши с 1,88% до 3,25 лв. за акция. За година повишението е едва 0,93% до 61 млн. лв. пазарна капитализация.
Основната част от консолидираната печалба идва от молдовската банка „Moldindconbank” S.A., където холдингът притежава чрез дъщерно дружество 77,63%. Останалите 22,37% са на други акционери, като именно на тях се пада основната част от печалбата за малцинствено участие в размер на 3,24 млн. лв. за полугодието.
Други основни дейности на холдинга са магазините Мосю Бриколаж, здравно-осигурителни фондове, производство на перилни препарати (марка Изи) и други.
Поради консолидирането на молдовската банка активите на „Доверие обединен холдинг“ АД достигат 2,17 млрд. лв. при собствен капитал от 261 млн. лв. и малцинствено участие от 97 млн. лв.
Основните активи на холдинга са кредити на банковите клиенти за 767 млн. лв. към 30 юни 2020 г., също парични средства за 723 млн. лв. и финансови активи за 382 млн. лв.
Основните акционери в „Доверие обединен холдинг“ АД са „Софарма“ АД с дял от 24,98% и „Телекомплект“ АД с 8,92%.
Материалът има информационен характер и не представлява препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът притежава една акция в капитала на дружеството.
Свързани компании:


Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
Арестуваха двама заради 30 литра ракия в Добрич
Ексклузивен бонус код и топ милиардерите в гейм индустрията
Тръмп: Зеленски не е готов да подпише мирното ни предложение
Българската велоиндустрия: Между китайската зависимост и електрическото бъдеще
Високият акциз на цигарите е от полза за здравето, семейния бюджет и икономиката
Тръмп е разочарован от реакцията на Зеленски към плана Белият дом за мир
Афишът на Уолстрийт: „BATMMAAN се завръща“ vs. „Великолепната седморка“
Тайландски удари с F-16 разклащат мирния план на Тръмп в Камбоджа
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Знаете ли какво крие BMW X5 (E53) в резервната си гума?
Новият Mercedes-Benz GLB получи радикален дизайн и технологии
Как да използваме Google Maps без интернет
Росен Петров с още 90 истории от българското минало в новата си книга
Самолет се “подхлъзна” и излезе от пътеката за рулиране в Истанбул ВИДЕО
Каскада или катастрофа: Кола се завря под джип, повдигна го ВИДЕО
Четири български победи и шест нокаута белязаха SENSHI 29
преди 5 години Кьорав карти не играе. Азбучно правило е, че при новина се продава.Когато си мислиш, че си заобиколен от ***, обикновено се оказва, че глупакът си ти! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Пазарът е като албански реотан, по-скоро няма такъв. А трябват и доказателства, примерно получен дивидент от банката, който за момента липсва, поради регулациите за коронавируса в Молдова. отговор Сигнализирай за неуместен коментар