Германските служители са известни с високата си производителност, която обаче ще бъде прекъсната довечера заради мача от полуфинала на Световното първенство по футбол в Южна Африка между Германия и Испания.
В изявление немската автомобилна група Daimler, собственик на Mercedes-Benz, съобщи, че компанията е решила да освободи работниците в една от най-големите фабрики в страната, за да им позволи да се присъединят към многобройните фенове по улиците и спортните барове, които ще гледат мача довечера.
Играта, в която Германия ще се изправи срещу противниците си от Испания, ще предостави добър шанс на гражданите и на двете държави да забравят поне за една нощ притесненията си относно икономическите проблеми и кризата, която засегна Европа и страните им.
Работниците от нощната смяна в завода на Mercedes-Benz в града Зинделфинген ще започнат работа по-късно, за да гледат мача. Фабриката в югозападната част на Германия дава работа на 30 хил. души.
„Във всичките ни фабрики работните смени ще бъдат преправени или организирани така, че работниците ни да имат възможността да гледат полуфинала“, се казва в съобщение на Daimler, цитирано от вестник Telegraph.
Във фабриката в Зинделфинген вечерната смяна ще приключи в 19:30 ч. вместо в 22:00 ч., а нощната ще започне в 01:00 ч. след полунощ вместо в обичайния час от 22:00 ч.
Заветният полуфинал, който ще се играе в Южна Африка в Дърбан, започва в 20:30 ч. местно време.


Какво ще бъде времето в събота?
Полицията във Варна излезе с мерки за спокойни студентски празници
"Спартак" пусна билетите за мача с "Левски"
Трима се озоваха в арестите във Варна и региона заради наркотици
Арестуваха 33-годишен варненец за кражба
Търговските вериги инвестират в устойчивост и адаптация към еврото
Airbus обещават да се справят с проблемите
Airbus намалиха целите си за доставка до края на 2025г
Патерсън: Рискът от заразяване при биткойн не е изчезнал
Над 500% поскъпване за ден: Китай извади нов конкурент на Nvidia
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Още един депутат изгоря с подкуп в украинския парламент
Келеши летят с над 300 км/ч на Околовръстния път в София, похвалиха се в нета ВИДЕО
Една жена е загинала, а друга е тежко ранена при стрелба в Хърватия
Нова вълна банди в афиша на новия пловдивски фест Phillgood
Звездата от Mortal Kombat Кари-Хироюки Тагава почина на 75 г.