Ню Йорк вече има нов най-скъп апартамент - мезонет с площ от 743 кв. м в Манхатън се продава за 100 млн. долара, предаде Ройтерс.
Това е най-високата цена за жилище на пазара в Голямата ябълка в момента, след като в края на май неизвестен купувач се сдоби с луксозен апартамент в сърцето на Манхатън срещу 90 млн. долара.
В края на миналата година пък дъщерята на руския олигарх Дмитрий Риболовлев – Екатерина, купи жилището на бившия изпълнителен директор на Citigroup Санди Уейл за 88 млн. долара.
Рафаел Де Ниро, синът на актьора Робърт Де Ниро, е един от агентите, които предлагат новото най-скъпо жилище в Ню Йорк.
Апартаментът се състои от шест спални и девет бани и се намира в небостъргача "Ситиспайър" близо до "Сентрал Парк", "Карнеги Хол" и "Пето авеню". Към екстрите в него са просторните тераси, конферентната зала, отделен апартамент за гости или за обслужващ персонал, както и частен асансьор.
Собственикът на жилището в "Ситиспайър" - строителят Стивън Клар, е купил апартамента през 1993 г. за около 4,5 млн. долара и е похарчил почти още толкова за ремонт, съобщи New York Times.


Двоен ръст на чревните инфекции за седмица във Варненско
Вечерен крос ще се проведе тази събота в Морската градина на Варна
Тази събота: откриват ловния сезон за пернат дивеч
ФК Девня гостува на Атлетик (Провадия) за Аматьорската купа
Национална мрежа за децата: Саморазправата не е правосъдие след случая с „ловци на педофили“
Технологичните гиганти се върнаха в играта, след като страховете за AI отшумяват
Соларните мита на Тръмп ще ударят съюзници на Америка, а не Китай
Центърът на властта в Русия се измества към тайните служби
САЩ са изплатили 4 млрд. за отменени проекти за вятърни паркове
Новото устройство на OpenAI ще е с размер на хокейна шайба и цена над $300
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Каравана елиминира най-големия недостатък на електромобилите
Mercedes-AMG GT53 4-Door Coupe имитира бензинов двигател
Страната ни се позиционира като дестинация за космически услуги
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Венера във Везни - какво предстои за зодиите?
Левски победи Локомотив Пловдив с 2:0
преди 14 години Цената не се определя от това за колко се продава, а от това за колко се купува. ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар