Далеч над максималната ценова оценка в Ню Йорк на търг бе продадена картина на Марк Ротко. Платното "Royal Red аnd Blue" бе продадено във вторник вечер (местно време) на събитие на Sotheby's за 75,1 млн. долара (59 милиона евро). Очакванията бяха за не повече от 50 млн. долара, предаде Ройтерс.
Мащабната творба от 1954 г. стана втората най-скъпа картина на абстрактния експресионист, който се е самоубил през 1970 г. Само преди половин година "Orange, Red, Yellow" бе продадена на търг в Ню Йорк от Christie's за близо 87 млн. долара.
Също във вторник на значително по-висока от очакваната цена бе продадена и картината „Number 4“ на Джаксън Полок. Експертите очакваха цена от между 25 и 35 млн. долара за нарисуваната през 1951 г. творба, която в крайна сметка бе продадена за 40,4 млн. долара.


Гуцанов праща социалните по наводнените места в Бургаско
Цолов завърши 12-и в Абу Даби
Откриха 8 кг марихуана при спецоперация в Бобов дол
Коледната трапеза ни струва два пъти по-скъпо от миналата година
Пускат с вертолет провизии за екипажа на блокирания танкер край Ахтопол
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Лидерите на Франция, Германия и Великобритания се срещат със Зеленски в понеделник
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Блокада за камионите: Затвориха Кулата и Илинден
Димитър Манолов: Не ми харесва, че са замразени обезщетенията за безработица
Специализирана акция в Бобов дол доведе до изземането на осем кг марихуана
Защо Швеция предлага безплатен престой в тиха горска хижа?
Гуцанов: Социалните разходи и придобивки за хората се запазват
преди 13 години без да съм "експерт", творбите му мязат на чергите на баба ми. май даже чергите са с няколко класи по-нагоре...сетих се за един виц, дето киркор и гарабет си препродавали един на друг една развалена консерва все по-скъпо, за да не се минели. отговор Сигнализирай за неуместен коментар