Много от близо 100-те дестилационни фабрики в Шотландия работят независимо една от друга, но редица от тях са собственост на големи марки, пише онлайн изданието Just Luxe.
Williams Grant & Sons притежава няколко, както и United Spirits, Bacardi, Edrington, Morrison Bowmore и Inver House. Най-големите компании обаче са собственост на Pernod Ricard и най-вече на Diageo.
Освен множеството марки вина, бира, водка, рома джин и бренди, Diageo държи и най-различни видове дестилационни съоръжения и марки уиски. Сред тях са Johnnie Walker, J&B, Bushmills, Crown Royal и Bulleit, но гордостта на фирмата са 27-те малцови дестилационни завода, които притежава в различни региони на Шотландия.
Освен популярните блендове уиски, които предлага, Diageo разчита и на марки като Lagavulin, Oban, Talisker, Cragganmore, Dalwhinnie и Glenkinchie, които са сред луксозните сингъл-малц видове. Миналата година компанията обяви, че планира да инжектира 1 млрд. паунда в производството на скоч през следващите пет години. Сега тя разкри подробности за тези планове за разширяване на дейността.
След отварянето на малцовата дестилационна фабрика в Роузайл, Шотландия, Diageo планира да отвори още едно съоръжение в страната в близко бъдеще. То ще се намира близо до завода на компанията до Алнес и ще поеме инвестиция от 50 млн. паунда. След пускането съоръжението ще произвежда по 13 млн. литра скоч годишно, като ще създаде 20 нови работни места. Фабриката ще разполага и с централа за биоенергия, която ще преработва отпадните продукти от производствения процес в енергия за нуждите ѝ.
Освен този проект Diageo инвестира и още 30 млн. паунда в няколко завода за дестилация в района на Спейсайд.


Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Община Варна е домакин на национална конференция за промяна на обучението в предучилищна възраст
ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Съдът пак отказа домашен арест на подсъдимия за катастрофата със Сияна
Мениджър от АЕЦ "Козлодуй" получи инфаркт, транспортираха с въздушна линейка
Министър Абровски обеща: Ще се изсветли цялата верига на доставки ВИДЕО
БАБХ спря от продажба над 500 кг храна от магазин в Хасково