Сред редица отхвърлени предложения SABMiller PLC най-накрая прие предложението за придобиване от страна на белгийската Anheuser-Busch InBev NV (AB InBev), което оценява компанията на 68 млрд. паунда (104 млрд. долара).
Миналата сряда председателят на SABMiller Жан дьо Плеси заяви: „AB InBev има нужда от SABMiller”, и е абсолютно прав, коментира BusinessInsider.
Карта, публикувана на сайта на AB InBev, промотиращ сделката, показва защо точно най-голямата компания за производство на бира в света иска да придобие втората най-голяма пивоварна.
Червените зони показват страните, където AB InBev доминира, оранжевите – където двете компании споделят дял от пазара, а жълтите региони представляват зони с лидерство на SABMiller.


Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата
Рекордна температура от над 36 градуса измериха в Русе
След земетресението във Венецуела: 33 души са спасени живи, хиляди все още са в неизвестност
Гълъб Донев: Спряна е обществена поръчка за 490 млн. евро за мантинели
Николов: В район „Приморски” установихме нещо доста по-притеснително
преди 10 години тук оперира Хайнекен, a тия си продадоха всичко на един фонд. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ... хм, по-скоро и той е цитирал някой, защото ми се струва, че съм го мяркал в книга за живота на някакъв магнат (май американец), но наистина беше отдавна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Бившия офицер от българското ДС и настоящ собственик на 75% от медииния и рекламен пазар в България, уважаемият Красимир Гергов го е казал. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Очертава се концентрация на над 35%-ен дял от глобалния пазар."Като млад си мислих, че секса е велика работа, помъдрявайки с годините разбрах, че от монопола по-велика работа няма" ... излязло ми е от главата, кой го беше казал ;)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А нас защо ни няма на картата - щото си пием наши си бирички, нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И на мен покупката ми се вижда мъдра - макар и за колосална сума - 68 МБ - хем в Бабета - в Негрия е жега и консумацията на биричка ще расте паралелно с населението. отговор Сигнализирай за неуместен коментар