Сред редица отхвърлени предложения SABMiller PLC най-накрая прие предложението за придобиване от страна на белгийската Anheuser-Busch InBev NV (AB InBev), което оценява компанията на 68 млрд. паунда (104 млрд. долара).
Миналата сряда председателят на SABMiller Жан дьо Плеси заяви: „AB InBev има нужда от SABMiller”, и е абсолютно прав, коментира BusinessInsider.
Карта, публикувана на сайта на AB InBev, промотиращ сделката, показва защо точно най-голямата компания за производство на бира в света иска да придобие втората най-голяма пивоварна.
Червените зони показват страните, където AB InBev доминира, оранжевите – където двете компании споделят дял от пазара, а жълтите региони представляват зони с лидерство на SABMiller.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
преди 10 години тук оперира Хайнекен, a тия си продадоха всичко на един фонд. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ... хм, по-скоро и той е цитирал някой, защото ми се струва, че съм го мяркал в книга за живота на някакъв магнат (май американец), но наистина беше отдавна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Бившия офицер от българското ДС и настоящ собственик на 75% от медииния и рекламен пазар в България, уважаемият Красимир Гергов го е казал. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Очертава се концентрация на над 35%-ен дял от глобалния пазар."Като млад си мислих, че секса е велика работа, помъдрявайки с годините разбрах, че от монопола по-велика работа няма" ... излязло ми е от главата, кой го беше казал ;)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години А нас защо ни няма на картата - щото си пием наши си бирички, нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години И на мен покупката ми се вижда мъдра - макар и за колосална сума - 68 МБ - хем в Бабета - в Негрия е жега и консумацията на биричка ще расте паралелно с населението. отговор Сигнализирай за неуместен коментар