Филмът “Assassin’s Creed”, създаден по едноименната видеоигра, оглави боксофис класацията в България за втора поредна седмица, сочат обобщените данни от киносалоните. Битката между сектите на асасините и тамплиерите е гледана от 54 425 души, които са донесли общи приходи на продукцията у нас в размер на 639 057 лева.
Втори в списъка е “Rogue One: История от Междузвездни войни”. Това е първият самостоятелен филм, който пояснява събитията от световноизвестната филмова поредица. Лентата от 17 дни е на екран в България и за този период е гледана от 144 621 зрители. Приходите пък са достигнали 1 543 650 лева.
В челната тройка попада и анимационният “Ела, изпей”, който се прожектира от 10 дни у нас. Историята на певческия конкурс, организиран за спасяването на цял град, е привлякла 63 889 души в киносалоните, като е събрала 556 403 лева.
Четвърта е комедията “Защо точно той?”. Забавната история за запознанството на милионер, занимаващ се с информационни технологии, и семейството на неговата приятелка, е гледана от 20 182 зрители, като от Коледа до миналата неделя е генерирала 152 616 лева.
Пети е премиерният от миналия уикенд мюзикъл “La La Land”. Филмът, който взе седем награди “Златен глобус” е гледан от 4248 зрители. Продукцията, в която главните роли са поверени на Ема Стоун и Райън Гослинг, е събрала 39 454 лева приходи до момента.
Шестото място остава за анимацията “Смелата Ваяна”, която е гледана от 70 789 зрители и за месец и половина на екран е генерирала 629 179 лева приходи.
На следващата позиция се нарежда екшънът “Съюзени”, разказващ за живота на шпиони в разгара на Втората световна война. Той е на екран от месец и за това време е събрал 452 398 лева, след като е гледан от 55 137 зрители.
14 028 души пък са гледали романтичната драма “Косвена красота”, която се класира осма със своите 111 769 лева приходи за 17 дни.
Девети е екшънът “Подземен свят: Кървави войни”. Филмът проследява битката между върколаци и вампири. За месец той успя да привлече 37 666 зрители и 378 917 лева от билети.
Последен в боксофиса е “Фантастични животни и къде да ги намерим”. Историята, създадена по сценарий на писателката Джоан Роулинг, се прожектира от близо два месеца у нас. За периода тя е гледана от 78 678 зрители и има 810 765 лева приходи.
/БТА/


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно
По-голям от "Арли Бърк" : Северна Корея обявява програма за 10 000-тонни разрушители