Производителят на марката цигари Marlboro Altria Group обсъжда варианти за инвестиции в канадската група за марихуана с медицински цели Cronos. Това съобщиха от Cronos, цитирани от руската икономическа медия РБК.
От пресслужбата на производителя на канабис посочват още, че все още няма гаранции, че водените преговори в крайна сметка ще доведат до споразумение за инвестиция или друга сделка.
Вчера агенция Ройтерс съобщи, че холдинговата компания Altria Group води преговори с Cronos в опит да разнообрази портфолиото си, отдръпвайки се от традиционните пушачи.
Междувременно в края на ноември в. Wall Street Journal предаде, че Altria води разговори и със стартъпа за електронни цигари Juul Labs за придобиване на голям дял от акции. Развитието се случи, след като месец по-рано един от основателите на компанията Джеймс Монзис заяви, че за трите години съществуване тя е придобила 76% от пазара на електронни устройства за пушене и 5% от този на цигари като цяло.
В Канада консумацията на марихуана за немедицински цели беше официално легализирана през октомври. Законната продажба се ограничава до лица, навършили 18 години, и до не повече от 30 гр. канабис. Също така гражданите ще могат да си отглеждат до не повече от четири растения.
Производителят на Marlboro не е първият представител на големия бизнес, който поглежда към този нов пазар. Constellation Brands - производителят на бирата Corona, съобщи,че ще инвестира 4 млрд. долара в най-големия канадски производител на марихуана Canopy Growth, което е и най-голямата инвестиция в индустрията досега.
В същото време компанията за тютюневи изделия Imperial Brands инвестира в британската биотехнологична компания Cannabinoid Technologies, а наскоро стана ясно също, че Coca-Cola преговаря с друг канадски производител – Aurora Cannabis, за създаването на напитки с марихуана, съобщава ВВС.
По ирония Канада е и първата държава в света, в която притежанието на марихуана е престъпление според закона. Мярката е въведена през 1923 г., а през 2001 г. страната легализира канабиса с медицински цели.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Панета: Ще се изискват големи усилия от Конгреса по случая от 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
преди 6 години Скоро и в бизнеса с хероина. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Това съобщиха от Cronos, цитирани от русата икономическа медия РБК.РУСАТА, за жълта бях чувал *** чак пък изрусена! Интересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар