Това е сезонът, в който да увеличите спестяванията си. В дните преди Черния петък финансови експерти в Съединените щати предупреждават да не се харчи твърде много, особено като се има предвид икономическата криза заради пандемията. А потребителите ги слушат, пише CNBC.
Кампания, наречена „In the Black Friday”, водена от Националния съвет на финансовите обучители, насърчава потребителите да избягват дълговете през този празничен сезон и да спестят за по-дългосрочни финансови цели.
Купувачите вече казаха, че планират да похарчат по-малко тази година – средно по 997,79 долара, което е с 50 долара по-малко спрямо 2019 г.
Преди пандемията празничните разходи се увеличаваха почти всяка година, което водеше до все по-дълги периоди за възстановяване на сумите по кредитните карти.
През 2019 г. американците натрупаха средно по 1325 долара празнични дългове, или с 8% повече спрямо година по-рано, сочи проучване на MagnifyMoney.
Въпреки че лихвените проценти по кредитните карти спаднаха, след като Федералният резерв намали основната лихва почти до нула през март, кредитните карти все още са един от най-скъпите начини за заемане на пари. Нивата при кредитните карти са близо 16%, под рекордния връх от 17,85% през юли.
Ако сте направили само минимални плащания при баланс от 1325 долара, ще са ви нужни повече от пет години, за да го изплатите, като същевременно ще натрупате над 600 долара лихвени такси (ако примем, че лихвеният процент е около 15%).
Залагането на финансови цели е един от начините да поддържате разходите си под контрол, когато става дума за кредитни карти, съветва Памела Йелън, автор на книгата „The Bank On Yourself Revolution”.
„Всеки път, в който изкарам картата си, виждам снимка или някакви думи, които представляват важна за мен цел“, коментира тя. „Имам възможността да спра и да реша дали всичко, което искам да купя, е по-важно от тази цел“.
„Ако не пречи на целта ми, мога да го купя“, посочва писателката. „Ако не е, съм удовлетворена, знаеки, че съм стъпка по-близо до целта си, защото съм избрала да не купувам продукта“.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
преди 5 години "Твърде много хора харчат пари, които нямат, за да си купуват неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват..." Уил Смит ...някой го беше цитирал тук във форума , много ми допадна ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Това означава, че повечето хора имат трудности да възстановят парите по картите си и внасят минимални вноски. Общо взето се трупат тези 16% върху целия лимит и така си върви дълго време. Хубаво е хората да си правят сметката, ама желанието да имаш предмети на момента е силно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Трябва да се харчи, добре е за икономиката. отговор Сигнализирай за неуместен коментар