Русия е един от печелившите от поскъпването на златото с 15% до момента през годината, изчислява Bloomberg.
Централната банка на Русия постепенно увеличава златните запаси от 2006 г. насам. Само през миналата година институцията закупи 6,7 млн. тройунции.
Поскъпването на златото от началото на 2016 г., което е най-силното от година, означава, че стойността на резервите може да е скочила с допълнителни 8,5 млрд. долара, като в сумата не попадат евентуалните покупки през януари.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
преди 10 години аз продължавам да се изумявам, че булгаристанското население пак смята в долари, валута уж с най-голяма лихва от западните която си губи от стойността, уж световен резерв от там следва, че нещо не е наред с хартията. Златото кво щяло да им помогне .... тц тц тц те Сашови нападнаха Либия и Ирак за едни 300 метрични тона тоя ми вика кво руснаците щели да напраат с него ..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години като я вържат за него нема да се срива само, че има други недостатъци, но ти кат те гледам CPUто ти къф капацитет е щом ми ги сметаш в долари, найш кво върни се пак там дет си учил в 5 вечерно и си преговори урока що е пари айде и после пак ела тука и подготвен тоя път, че са си за двойка ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Като започне инфлацията.... незнам дали ще могат доларовците да я овладеят...и дали няма от желаната 2%, изведнъж да я изтърват на 202% и да спрем да си купуваме Милде, а да използваме $ в ***.фа отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години С тези 8млрд печалба, колко време ще помогнат на рублата да не се срива? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години а колко им се смяха, че са се "набутали" и пишеха тука УНССейците, че "по-добре" доларе да си били купили .... да но тея там не са от Карлуково кат наще ... :)) Еми кой е внимавал в картинката знае, че всяка хартия се равнява СПОРЕД ламарината, не е обратното и като нещо стане с хартията и ланеца хвърчи както и стана .... :)) На 500 стин на 800 стин щеше да хои да ама се е запътило към 1500 илядо и пестин ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар