Президентът Росен Плевнелиев готви обръщение към нацията, в което ще посочи най-удачното според него решение на кризата, в която е изпаднала страната. Това обяви самият Плевнелиев в интервю за Нова телевизия.
„Решението обаче не може да бъде взето само от парламентарно предствените партии. В търсенето му трябва да участват и гражданските организации“, посочи той.
Той заяви, че не може да мисли единствено за това кога ще се проведат следващите избори, но и за онова, което ще случи след тях. „Аз не се боря за повече власт, а за повече демокрация. Не искам да бъда този, който ще разделя и дестабилизира, а този, който ще надгражда“, заключи президентът.
Що се отнася до бъдещето му в политиката, държавният глава отрече, че ще създава собствена партия. “Дори и след края на мандата ми не е морално да се връщам политиката”, коментира той.
Плевнелиев посочи, че не е във война с никого. „Аз дадох доверието си за кабинета „Орешарски”, но след това го оттеглих. Това не означава, че съм във война с когото и да било и няма да подкрепя всяка смислена реформа”, заяви той.
По думите му преходът в България не е приключил. “Протестите показват, че сме го докарали до фасадна демокрация със силно задкулисие“, посочи президентът.
„Оттук нататък всеки, подценил новата ситуация, в която се намираме, ще плати много висока политическа цена“, заключи Росен Плевнелиев.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 12 години Обявявам ядяща стачка! По една филия леб сутрин обед и ве4ер! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години А имали още някой който да вярва сериозно на не сериозния ни президент? Само си спомнете отношението на ББ в ноща на изборите към протежето си ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години http://***.peticiq.com/za-svalyane-na-imuniteta-na-volen-siderov отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години ама срещу какво да протестират БСП?!?! Как да направят голям митинг, като не е ясно срещу какво:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Някой каза публично, че олигарсите търсят дестабилизация и премахване на валутния борд, за да се спасят от кредитите, които не могат да връщат, защото не знаят как се правя пари, но знаят как се крадат куфарни, девалвационни, деноминационни, кражбо-пенсионни, имиграционни, лихварски, наркомански и прочие милиарди, които завлякоха от обикновените българи и срутиха икономиката на страната. Дали ще успеят? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Някой каза публично, че олигарсите търсят дестабилизация и премахване на валутния борд, за да се спасят от кредитите, които не могат да връщат, защото не знаят как се правя пари, но знаят как се крадат куфарни, девалвационни, деноминационни, кражбо-пенсионни, имиграционни, лихварски, наркомански и прочие милиарди, които завлякоха от обикновените българи и срутиха икономиката на страната. Дали ще успеят? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Няма какво да го усуква Плевнелиев, ами направо да ги подкани настоятелно да си ходят. Ако не иска накрая да се стигне до безредици, защото търпението на хората си има граници все пак. А това вече наистина ще е лошо за България. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Както е известно дим без огън няма и почти е сигурно че такива сметки и то за милиони в зелено ще се разкрият, колкото и да не му се вярва===============================================================================При тези солидни доказателства от твоя страна, просто няма как да не застана до теб. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Странно как БСП успява да изкара 200 човека в подкрепа на Олигарски,а има най големия партиен апарат и структури в БГ,а ГЕРБ който са не могат и митинг да си организират ще изкарат 30-40 000.Вие с промитите мозъци сте голям смях отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години по добър - не знам , времето ще покаже . Но по-хитър , по-приспособим, по-бързо ориентиращ се в обстановката със сигурност . хи-хи-хи една мутра от Банкя се оказа по хитър от всите влихви на Позитано хи-хи-хи отговор Сигнализирай за неуместен коментар