Много е вероятно кандидатът на ГЕРБ за премиер да не е Бойко Борисов, заяви Радан Кънев пред „Нова телевизия“.
"На база това разпределение на мандатите, е твърде вероятно кандидатът на ГЕРБ да не се казва Борисов”, коментира Кънев и допълни, че обещава да не подкрепи правителство, начело с лидера на ГЕРБ.
На въпрос кой трябва да бъде кандидатиран за премиер Радан Кънев обаче отказа да даде конкретен отговор. По думите му в ГЕРБ има достатъчно успешни политици на национално и местно ниво, за да се излъчи бъдещият премиер на България.
"ГЕРБ има много възможности в този парламент и всичките са трудни с 85 депутата", коментира още той относно изборния резултат на първата политическа сила.
Радан Кънев припомни предложението на Реформаторите за кратък мандат.
"Нашето предложение за кратък мандат беше посрещнато с одобрение от българските избиратели. Да се обединим около реформите, които можем да направим за две години", призова Кънев.
„Изходът от кризата минава през съгласие около кратък мандат със всички необходими компромиси и политически отговорни лица, които да изнесат тази програма до 2016 г., което няма да е лека задача, но тя е на нашите плещи”, обясни Радан Кънев.
Политикът коментира и получените резултати на Реформаторите на предсрочните парламентарни избори.
"Ние увеличихме резултатите си двойно спрямо европейските избори на база на една много сериозна, ясна предизборна платформа, в която се казваше какви трябва да са приоритетите. Тази платформа спечели изборите", каза Радан Кънев.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
265 са вече жертвите на земетресението в Колумбия
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри


преди 11 години А защо да не е премиер и министър на правосъдието г-жа Цецка Цачева? Така и БСП може ще са доволни и да се вкуючат в коауицията..... хахаха! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това е решение, г-н Цветанов да е премиер и министър на вътрешните работи. Ще бъде добро решение, отделно РБ няма да се пъне, отделно Бойко ще може да ръководи ГЕРБ, а ако иска може да поеме някое министерство и да е вице. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Какъв е проблема г-н Цветан Цветанов да се предложи за премиер вместо Бойко?Така всички ще са доволни и ще има коалиция. отговор Сигнализирай за неуместен коментар