Автомобилното производство на Китай ще расте с големи темпове през следващите няколко години, прогнозират експертите на агенция IHS Automotive, според които през 2021 година половината от автомобилите в света ще се произвеждат именно в Китай.
Само през миналата година в Китай са произведени над 22 млн. автомобила. А общо в света броят им е бил 87 млн. Експертите прогнозират световното производство на автомобили да нарасне с около 21 млн. автомобила през следващите 7 години, което означава, че към 2021 година в Китай ще се произвеждат по над 50 млн. коли годишно.
От 2009 г. насам световното производство на коли е нараснало с приблизително 25 млн. единици.
И докато прогнозите за най-големия автомобилен пазар в света са повече от положителни, очакванията за Европа са по-скоро умерени. Експертите посочват, че пазарът на Стария континент ще се възстанови от рецесията, като за настоящата година се очаква ръст в производството на коли от около 1%. През 2015 - 2017 ръстът ще достигне 4%, благодарение на раздвижването на вътрешните пазари и на износа на коли за САЩ и Китай.
Доста по-песимистична е прогнозата на IHS Automotive за автомобилната индустрия на Южна Корея и Япония. Въпреки че не дават конкретни цифри, експертите очакват в тези страни да се произвеждат все по-малко автомобили заради силната им валута. Именно затова местните компании ще съсредоточат производството си в други страни.
Прогнозата на IHS Automotive за Северна Америка предвижда ръст в производство на автомобили, воден от чуждестранни инвестиции.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Само през миналата година в Китай са произведени над 22 млн. автомобила. А общо в света броят им е бил 87 млн. Експертите прогнозират световното производство на автомобили да нарасне с около 21 млн. автомобила през следващите 7 години, което означава, че към 2021 година в Китай ще се произвеждат по над 50 млн. коли годишно.
От 2009 г. насам световното производство на коли е нараснало с приблизително 25 млн. единици.
И докато прогнозите за най-големия автомобилен пазар в света са повече от положителни, очакванията за Европа са по-скоро умерени. Експертите посочват, че пазарът на Стария континент ще се възстанови от рецесията, като за настоящата година се очаква ръст в производството на коли от около 1%. През 2015 - 2017 ръстът ще достигне 4%, благодарение на раздвижването на вътрешните пазари и на износа на коли за САЩ и Китай.
Доста по-песимистична е прогнозата на IHS Automotive за автомобилната индустрия на Южна Корея и Япония. Въпреки че не дават конкретни цифри, експертите очакват в тези страни да се произвеждат все по-малко автомобили заради силната им валута. Именно затова местните компании ще съсредоточат производството си в други страни.
Прогнозата на IHS Automotive за Северна Америка предвижда ръст в производство на автомобили, воден от чуждестранни инвестиции.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
преди 12 години Според статии, властите от Мексико искат Слим да намали дела си в латинска америка, заради висока монополизираност. Той търси друг подобен пазар за вложения.Мтел имат много служители от времето на Чорни- издирван от интерпол за "НЕЗАКОННА ОРГАНИЗИРАНОСТ И ПРАНЕ НА ПАРИ" (using google translate) . (http://***.interpol.int/notice/search/wanted/2009-21842 )отидете на алекса (http://***.statscrop.com/***/mtel.bg ) и вижте как за 4 години посетитлите на сайта (reach) намаляват почти пропорционално на от 8 хил, на 3 хил на ден. при запазване на този тренд ще се изхаби и Оперативната печалба (EBITDA) .(http://***.reuters.com/article/2013/10/10/us-mexico-telecoms-slim-idUSBRE99910P20131010 )Like me at:https://***.facebook.com/pages/Similarto-Ivan-Hadjiisky-Bulgarian-Sociologist/632934613466942 отговор Сигнализирай за неуместен коментар