Германската автомобилна компания Volkswagen представи нов дизайн на своя класически микробус. За разлика от своя предшественик, той ще се задвижва с електричество, предава Bloomberg.
Това е част от стратегията на германския концерн да продава автомобили, които използват нова технология за захранване от 2020 г. и да доставят 1 млн. превозни средства без вредни емисии годишно след 2025 г. До тогава Volkswagen планира да доставя до 3 млн. електромобила годишно.
„Ние искаме да възродим американската любов към Volkswagen”, заяви мениджърът на поделението за лекотоварни автомобили на Volkswagеn Херберт Дис в Детройт, малко преди откриването на Северноамериканския международен автосалон, където ще бъде представен I.D. Buzz.
Оправянето на репутацията на компанията в САЩ е една от най-сложните задачи пред бившия изпълнителен директор на BMW AG. Следването на неуспешна продуктова стратегия, която погрешно изтълкува предпочитанието на американците за големи и достъпни коли, доведе до това, че когато избухна скандалът Дизелгейт през септември 2015 г., компанията вече се бореше да се превърне в нещо повече от нишов играч.
Volkswagen спря почти изцяло производството на оригиналния микробус още преди десетилетия. Изключение бе лимитирана серия, предназначена за Бразилия, която бе преустановена през 2013 г. От компанията обаче обмисляха идеи за възстановяване на производството на модела. През 2001 г. бе направен подобен опит. 10 години по-късно компанията пусна Bulli, който по същество бе електромобил. I.D. Buzz използва нова технология, с I. D. hatchback концепция.
I.D. Buzz може да измине до 430 км. без презареждане, разполага с осем места и има функция за автопилот, обясняват от Volkswagen.
На автосалона в Детройт ще бъде представена и нова версия на модела Tiguan специално за американските клиенти. Това ще е джип с удължено междуосие. По-просторният Tiguan следва новия модел на компанията Atlas, чиято цена е 30 хил. долара.
Всяка година Volkswagen ще представя по два нови модела в САЩ. 2018 г. „ще е годината на седаните, а през 2019 г. ще представим два нови модела джипове“, заяви Дис. Той добави и че от фирмата смятат да добавят варианти на Atlas, за да привлекат повече клиенти. Той твърди, че Volkswagen не планира да продава дизелови автомобили в САЩ отново.
През миналата година доставките на автомобили на компанията в световен мащаб се повишиха с 2,8% въпреки Дизелгейт. Това стана заради засиленото търсене на автомобили в Китай, която е най-големият пазар за компанията. Увеличаването на присъствието на компанията в САЩ би било важна стъпка за това да не се разчита прекалено много на китайския пазар, заяви Дис.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа