Известните черни таксита на Лондон са напът да станат високотехнологични и устойчиви след откриването на нов завод за 300 млн. паунда (373 млн. долара), съобщава CNBC. Автомобилният завод на London Taxi Company (LTC) е базиран в Централна Англия и има капацитета да сглобява над 20 хил. електрически версии на емблематичните таксита годишно.
LTC, която е изцяло дъщерно дружество на китайската компания Geely, заяви, че е инвестирала над 300 млн. паунда в новия завод и „в следващото поколение таксита на Лондон“.
„Днес отбелязваме прераждането на London Taxi Company”, заявява Крис Гъби, главен изпълнителен директор на LTC, в прессъобщение. „Компания с уникална визия: да проектира и създава специални градски търговски превозни средства, които могат да оперират без вредни емисии в градовете по света и да намаляват разходите за шофьорите“.
LTC казва, че новото електрическо такси ще бъде предложено за продажба в Лондон по-късно тази година, а от началото на 2018 г. - по целия свят.
Британското правителство заяви, че инвестициите са подкрепени с 16,1 млн. паунда от министерството на бизнеса, енергитиката и промишлената стратегия.
„Нашите емблематични черни таксита са известни в цял свят“, казва Грег Кларк, министър по бизнеса и енергетиката, в прессъобщение. „Впечатляващият нов завод на London Taxi Company и отделът за проучвания и развитие показват иновациите, които правят Великобритания световен лидер в развитието на новите автомобилни технологии“.
В сряда британското правителство обяви инвестиции за допълнителни 64 млн. паунда, за да се промотира използването на електрически автомобили.
Финансирането има за цел да подкрепи програмата Plug-in Taxi Grant за 50 млн. паунда, а останалите 14 млн. паунда отиват за станции за зареждане на електрическите таксита.
„Това правителство е ангажирано с подобряване на качеството на въздуха и намаляване на замърсяването в малките и големите градове, което е от съществено значение за здравето на хората и околната среда“, каза и транспортният министър Джон Хейс.


Променят маршрута на няколко автобусни линии във Варна в неделя
Район във Варна остава без вода днес
Варненски митничари задържаха голямо количество алкохол и тютюневи изделия
От ПСС предупреждават, че условията в планините ще се влошат днес
Двама нови депутати се заклеха в Народното събрание
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Пазарът на облигации подценява риска от по-устойчива инфлация
Уил Брюи: От известно време United Therapeutics работят в бъдещето
Varda ще тества производство на лекарства в микрогравитация
Британската икономика започна 2026 г. силно, но се задават рискове
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
ВАС реши: Асен Василев ще отговаря лично за фалита на "СТВ Консълтинг"
ПП след изборите: Богдан Богданов за грешките, реформите и цените
Ново огнище на менингит в Рединг, студент почина
Задържаха двама, откраднали 500 евро от румънец