Корейската компанията Hyundai показа първи снимки и разкри подробности за новия си кросовър Tucson, познат още и като ix35. Продажбите на модела ще стартират през втората половина на годината.
Компактният кросовър е заимствал редица стилистични решения от по-големия си „брат“ Santa Fe. Външният вид на всъдехода е по-атлетичен, а хромираната решетка и тесните фарове със светодиодни елементи карат машината да изглежда по-привлекателна от своя предшественик.
Салонът на модела също е станал по-премиален благодарение на използването на по-качествени и по-приятни при докосване материали, сочи информацията. Появил се е и мултифункционален волан, обвит с кожа, както и допълнителни хромирани елементи. Кросовърът е получил и голям сензорен дисплей на централната конзола, а като опция се предлагат нагряващи се предни седалки с вентилация, както и електрическо затваряне на багажника, чийто обем е 513 литра.
Под капака на автомобила, предназначен за Европа, може да бъде намерен 1.6-литров атмосферен бензинов мотор GDI, развиващ 135 к.с. Той работи само с 6-степенна механична скоростна кутия. Двигателят се предлага и във вариант с турбина, като мощността му е 176 к.с. Освен с механична, този модел работи и в комбинация със 7-степенна автоматична трансмисия с 2 съединителя.
Дизеловите агрегати също са два - 1.7-литров със 115 к.с. и 2.0-литров в два варианта на мощност (136 и 184 к.с.). Базовата дизелова версия работи само с механична, докато 2.0-литровият вариант се предлага и с 6-степенен автомат.
Сред системите за безопасност при новия Hyundai Tucson са включени асистент при паркиране Smart Parking Assist, система за автономно екстремно спиране Autonomous Emergency Braking, система за поддържане на лентата на движение Lane Keeping Assist System, система за следене на „слепите“ зони Blind Spot Detection, разполагаща с функция Rear Traffic Cross Alert, която предотвратява опасност от удар отзад.
Освен това кросовърът има и система, информираща за действащите ограничения на скоростта - Speed Limit Information Function, както и активен преден капак Active Bonnet System, който автоматично се отваря при сблъсък за да смекчи удара.
Моделът ще има премиера в Женева.
Още снимки вижте в Automedia.bg


Младежи създават кът за четене в Морската градина във Варна
Коцев: По "Баба Алино“ няма отстъпление и няма промяна в позицията ми.
Международният джаз фестивал „Варненско лято“ събира музиканти от седем държави
Денков: Радев иска да ни вкара във фашистка държава тип Русия
Бойко Ноев: България не е готова да защитава външното си пространство над 3000 метра
Германските шпиони ще имат право да действат за възпиране на нарастващите заплахи
Норвежкият фонд за $2,3 трилиона отчете най-силно тримесечие от 2020 г.
Пактът за сигурност между Турция, Саудитска Арабия и Пакистан не е ислямско НАТО
Китайските електромобили предизвикват завист в САЩ
Ensana Aquahouse е първият хотел във Варна, включен в Michelin Guide
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Как ще се отрази пълното слънчево затъмнение в Лъв на всеки зодиакален знак
След падналия дрон ни лъснаха слабостите
Съвременното чудо на Германия: Църквите губят вярващи, но печелят пари
Над 224 фирми вече са в регистъра на професионалните домоуправители
Времето утре: Дъждове с гръмотевици, на места са възможни градушки