„Заради протестите имаше кратки колебания на пазарната активност. Въпреки това и въпреки кризата все още нагласите и тенденциите на пазара на ваканционни имоти са положителни“, каза в предаването Investbook на телевизия Bulgaria On Air Полина Стойкова, оперативен директор в Bulgarian Properties.
Според нея от средата на миналата година е започнал нов цикъл на възход, особено при морските имоти. „Разбира се, най-силен интерес има от страна на руски купувачи. За около една година броят на сделките се е увеличил с около 20-30%.
$В Слънчев бряг и региона цените запазиха нивата си, може да се каже, че има едва забележим ръст. Разликата идва по-скоро от това, че вече се търсят повече луксозни имоти, а не непременно най-евтините“, обясни Стойкова.
Тя уточни още, че се купува предимно за собствено ползване, а не с цел инвестицияq и много голям процент от сделките се финансират с лични средства. „Покупките с инвестиционна цел в момента почти отсъстват, този модел не сработи и в други европейски страни с развит пазар на инвестиционни имоти“, обясни експертът.
„Първоначално мислехме, че ниските цени и голямото предлагане са причината този сегмент да продължава да се развива така добре. Оказва се обаче, че водеща е тръпката. Руснаците наистина харесват България. Морето е особено притегателен фактор за тях“, каза още Стойкова.
Според нея зимните курорти изостават от гледна точка на търсенето. „И тук основно интересът идва от руски граждани, но обемите са много по-малки. Цените се стабилизираха и варират около 350-400 евро за квадрат. Това е може би най-ниската цена на ваканционен имот в Европа“, каза още изпълнителният директор на Bulgarian Properties.
Целия разговор вижте на Bulgaria On Air.


Паника заради еврото: Хората се страхуват от измами и скок на цените
Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
ИАМА: Дипломатите да уточнят как танкерът Kairos е докаран в български води
300 бойци от 21 държави се включиха във финалния SENSHI лагер за годината
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Как чуждестранните автомобилни гиганти могат да се закрепят на китайския пазар
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Локо София удари Ботев Пловдив в истинска драма с пет гола
Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция
Затвориха Прохода на Републиката заради румънски камион
Времето утре: Валежите постепенно ще спират
Задействаха BG-АLERT в Бургаско, две реки преливат
преди 12 години Желанието на брокерките не съвпада с това в реалността.Дерзай,бейб може и да ти се върже некои иностранец. отговор Сигнализирай за неуместен коментар