Тази вечер жители на столичния кв. “Младост” излизат на пореден протест, този път пред пред районната администрация, заради презастрояването на квартала.
Гражданите настояват за запазване на зелените площи, детските площадки и паркингите.
Недоволството на хората ескалира през миналата седмица, когато жители на първи микрорайон на квартала спряха предвидено застрояване на детска площадка. Кметът на столицата Йорданка Фандъкова възложи пълна проверка на строежа още от реституцията на терена.
Междувременно жителите на квартала разпространиха писмо, в което твърдят, че в общия устройствен план на София е заложено застрояване на 23 терена в междублоковите пространства.
Междувременно изпълнителната комисия на ГЕРБ свали сваля политическото си доверие от кмета на столичния район "Младост" д-р Цвета Авджиева. Партията призовава Авджиева да подаде оставка “поради липсата на адекватни мотиви в процедурите по одобрението и разрешението за строеж в междублоковото пространство на бл. 19, 20 и 21 в кв. "Младост 1", съобщават от пресцентъра на партията.
Решението на изпълнителната комисия е взето, след като Йорданка Фандъкова е запознала премиера и председател на ГЕРБ Бойко Борисов с всички факти, свързани със случая, допълва се в съобщението.
Според ръководството на партията действията на Цвета Авджиева са недопустими и тя трябва да поеме отговорност за решенията си.
„Ще направим така, че с президентските избори да се проведат частични избори за кмет на район „Младост”, обеща днес премиерът Бойко Борисов, цитиран от пресцентъра на Министерския съвет.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Румъния не е готова за еврото, не изпълнява нито един критерий
Неочакван обрат при разследването на атентата срещу италиански журналист
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
преди 9 години презастроени?отидете у дианабад, или който и да е нов "комплекс"...ТОГАВА ШЕ ВИ СТАНЕ ЯСНО КОЛКО МИЛОСТИВИ СА БИЛИ КЪМ ВАС "ИНВЕСТИТОРИТЕ". Ше ви застроят по 2 и ше ви наврът у *** *** - стига само да има пазарен интерес кав новите "имоти" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Решението е много просо - ДА СЕ РАЗРЕШИ на всеки ПРЕЗАСТРОИТЕЛ да презастроява, но да плати голяма такса на квадратен метър застроена площ според гъстотата на застрояване.И няма да подкупват кметове и общинари. отговор Сигнализирай за неуместен коментар