Бившият изпълнителен директор на НДК Мирослав Боршош отказа да се яви на изслушването си днес пред временната парламентарна комисия, която проверява харченето на пари за европредседателството и ремонта на сградата. Това съобщи самият той в профила си във Facebook.
Бившият директор на НДК предпочита да предостави писмено своите аргументи по разискваните в комисията въпроси.
„Имам основателни съмнения за добросъвестната работа и заключения на комисията, както и относно непредубедеността на някои от нейните членове. Някои от тях си позволиха крайни изказвания много преди аз да бъда изслушан в комисията.
Комисията започна своята работа на 6 юли, проведе само четири заседания в рамките на 21 дни по казус и обстоятелства, изискващи разглеждането на огромен обем документи и запознаването с множество факти и гледни точки. Смятам, че решенията, взети в такива кратки срокове и в условията на медиен натиск, не могат да бъдат безпристрастни и обективни“, написа Боршош в социалната мрежа.
Той допуска, че явяването му пред депутатите може да се използва и за други цели, а не само за изясняване на истината.
Бившият шеф на НДК е категоричен, че е невъзможно комисията да се справи с такъв огромен обем от информация и очакваният доклад по казуса ще бъде некоректен.
„Заседанието трябваше да се състои утре, но беше преместено за днес, за да може докладът от работата на комисията да бъде готов на следващия ден – 25 юли, вторник, което е невъзможно и несериозно“, написа още Боршош.


Инициатива за размяна на играчки във Варна
Във Военноморския музей представят най-новите си експонати, дарени през 2025 г.
Облачно време на много места в страната днес
Хороскоп за 6 декември 2025
Един район във Варна остава без вода днес
Луксозните марки и автомобилите помрачават прогнозите за Франция и Германия
Коалицията на Мерц е на ръба при решаващо гласуване за пенсионната реформа
Warner Bros. започва преговори за сключване на ексклузивна сделка с Netflix
Моди разстила червен килим за Путин, въпреки натиска от САЩ
Дьоре от Hensold: Очаквам стоманено десетилетие
Нова технология на Mercedes прави задните спирачки безсмислени
REST - една малко известна екстра в стари Audi-та и VW-та
Най-готините коли на шампиони във Формула 1
Новата суперкола на Toyota – V8 с 640 к.с. и алуминиево шаси
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Напрежение в НС: Белобрадова даде за подпис оставката на Желязков
След 50 години партньорство Ferrari и PMI отварят нова глава
Главчев сезира Прокуратурата за редица нарушения в Министерство на културата
Премиер, вицепремиер и министър на блицконтрол в НС
Борисов за протеста пред дома му: Ще дойде време да ходят пред техните къщи