Най-новият петзвезден хотел InterContinental Sofia, който беше официално открит миналата година стана победител на Световните награди за туризъм. Отличието е две категории - „Водещ хотел в България“ и „Водещ нов хотел в Европа“ за 2019 г.
InterContinental Sofia бързо се превърна в лидер на българския пазар и се утвърди като еталон за лукс. Това се вижда и във впечатляващите резултати за последните 12 месеца по отношение на рейтинг и мнения на гости: според един от критериите на веригата за оценка на качеството – Guest HeartBeat, цялостното впечатление на гостите за 2019 не е падало под 93%, с тенденция да бъде в Топ 3 за бранда в Европа. В допълнение, хотелът спечели Сертификатът за отличие на Trip Advisor за 2019 и през целия период на дейност запази своя рейтинг в онлайн платформите за резервации над впечатляващите 9 точки.
В края на 2018 InterContinental Sofia стана член на ексклузивната програма Fine Hotels and Resorts, представяща водещите хотели от този ранк и привличаща опитни пътешественици от цял свят. Още от нейното въвеждане, програмата е изключително успешна за хотела поради привилегиите, които носи на гостите, като настаняване в по-висок клас стая, късно напускане, закуска, вечеря или обяд за двама и други.
„Следвайки международния етикет на нашия бранд InterContinental®, ние предлагаме истинско гостоприемство на всеки гост, като преминаваме отвъд петзвездния стандарт за обслужване и добавяме лично отношение във всеки един момент. Именно това кара гостите да ни обичат!“ – казва г-н Зукала.
Хотелът впечатлява местните и чуждестранни гости със своя дискретен и елегантен интериор, уникална локация, спиращи дъха гледки и персонално обслужване. В края на миналата година, InterContinental Sofia откри своя Президентски апартамент, простиращ се на обща площ от 235 кв. м., който е единствен по рода си продукт за българския пазар. Апартаментът е разположен на седмия етаж на хотела и предлага на гостите впечатляваща гледка към Витоша, изтънчен дизайн, удобства от най-висок клас, което го превърна и в предпочитан домакин за делегации, вечери в тесен кръг и медийни събития.
InterContinental Sofia e част от InterContinental Hotels Group (IHG®) – водеща компания в хотелиерската индустрия, с повече от 400 000 служители в над 100 страни. В момента IHG® има 5656 действащи хотела в световен мащаб и 1916 в процес на изграждане.


МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ "Чернобил" е повреден
Виц на деня - 7 декември
Мачовете по ТВ днес (6 декември)
Времето във Варна на 6 декември 2025
Никулден е! Вижте какви са традиции за днес
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Границата с Гърция е отворена и в двете посоки за камиони
Заведоха седем дела след самоубийства и кризи, предизвикани от ChatGPT
Зеленски в действие: Андрий Ермак се прости и с още постове
Украински дрон удари сграда в Грозни, Кадиров обеща суров отговор
Продължава спасяването на бедстващият танкер край Ахтопол